Czy Twoja skóra potrzebuje mocnego nawilżenia? Wypróbuj serum nawilżające

Side view of pretty young joyful female using facial serum. Beautiful woman applying moisturizing serum product on face skin. Home beauty treatment. Skincare and beauty procedure. Skin care. Close up

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny być starannie wybrane, zgodnie z zasadą im mniej tym lepiej. Dobre rozwiązanie to mieć mniej kosmetyków, a takich, które intensywnie działają na skórę. Jednym z nich jest serum, wyjątkowa formuła do twarzy o intensywnym działaniu. Na czym polega jego działanie?

Jakich kosmetyków potrzebuje cera po 25 roku życia?

Już po 25 roku życia w skórze zaczyna brakować naturalnie wytwarzanego kolagenu. Cera staje się mniej elastyczna i jędrna, co powoli zaczynać skutkować powstawaniem zmarszczek. Zazwyczaj na początku pojawiają się zmarszczki mimiczne w kącikach oczu, a potem kolejne. Już w tak młodym wieku trzeba nastawić się na kurację anti-age, która opiera się na aktywnych składnikach jak na przykład kwas hialuronowy. Ma on silnie nawilżające właściwości, dzięki temu, że wiąże wodę. Jako cząsteczka higroskopijna przyciąga i wiąże cząsteczki wody, a skóra jest nawilżona nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim w głębszych warstwach. Kwas hialuronowy jest nazywany naturalnym wypełniaczem, bo spłyca zmarszczki i je wypełnia. Regularne stosowanie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra ma mniej zmarszczek i jest wyraźnie gładsza. Skóra po użyciu takich kosmetyków jest bardziej napięta i jednolita. Jednym z preparatów o specjalnym działaniu jest serum nawilżające.

Dlaczego warto używać serum?

Krem i serum to dwa różne kosmetyki, które powinno się używać uzupełniająco, a nie zamiennie. Serum ma bardziej płynną formę i skoncentrowaną formułę, a co ważne należy go używać tuż przed kremem. Dlaczego taka kolejność jest tak ważna? Najpierw nakłada się serum, po jego wchłonięciu krem. Działanie kremu po nałożeniu na serum jest zazwyczaj mocniejsze i daje lepsze efekty. Serum pozwala na lepsze wchłanianie kremu, a krem zatrzymuje substancje czynne z serum. Poza tym ten kosmetyk to jakby dodatkowa porcja witamin dla skóry o mocnej formule, która często działa wyjątkowo dobrze w nocy. W tym czasie skóra ma niezwykłe właściwości wchłaniania kosmetyków. Aktywne składniki jakie zawiera serum są zazwyczaj znacznie bardziej skuteczne niż te zawarte w zwykłych kremach, bo są w większym stężeniu lub pochodzą z grupy kwasów, olejów lub drogocennych dla skóry witamin. 

Jakie serum wybrać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Co daje serum nawilżające? Bogata aktywna formuła, często wzbogacona o cenne kwasy lub witaminy, pozwala na intensywną kurację nawilżającą. Jeśli chodzi o taki kosmetyk, to najlepsze efekty daje serum nawilżające z kwasem hialuronowym. Może on występować w różnych postaciach, na przykład makro- i mikrocząsteczkowej. Kluczem do sukcesu jest jednak regularne stosowanie serum z kwasem hialuronowym, tak aby mógł odpowiednio zadziałać. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody i zatrzymuje je w skórze i na tym właśnie polega jego innowacyjne działanie. Postać makro tworzy na skórę specjalną warstwę, chroniącą przed utratą wody, a postać mikro wnika głęboko w warstwy skórne i wypełnia zmarszczki od wewnątrz. Długotrwałe działanie serum to intensywne nawilżanie skóry i redukowanie zmarszczek. Taki kosmetyk jest także bardzo wydajny i starcza na dłuższy okres czasu.