Czym cechuje się leczenie grzybicy z użyciem lasera?

shar-pol.pl - sharr (4).jpg

Leczenie grzybicy paznokci z wykorzystaniem lasera stanowi alternatywę dla metod tradycyjnych. Laseroterapia jest bardzo skuteczna, a jej wyniki są widoczne w stosunkowo krótkim czasie. Szczegółowa oferta zabiegów tego rodzaju dostępna jest na stronie: https://shar-pol.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci/.

Na czym polega leczenie grzybicy z użyciem lasera?

Nowoczesne leczenie grzybicy wykorzystuje tak zwany kontrolowany efekt termiczny. W jego efekcie dochodzi do zniszczenia komórek grzybów. Co ważne, energia związana z impulsem laserowym z łatwością przenika przez płytkę paznokcia i dociera do zmienionych chorobowo miejsc. Dochodzi do zniszczenia patogenów. Dzieje się to przy braku negatywnego wpływu na tkanki sąsiadujące, które nie są objęte zmianami chorobowymi.

Czym cechuje się światło lasera?

Światło lasera działa jednokierunkowo i ma zdolność do łatwego skupiania dużej ilości energii w jednym miejscu. To wpływa na wysoką skuteczność i efektywność prowadzonego leczenia. Zgodnie z wynikami prowadzonych badań, skuteczność ta sięga nawet ponad dziewięćdziesięciu procent.

Kto może korzystać z tego rodzaju zabiegów?

Leczenie grzybicy z wykorzystaniem lasera może być z powodzeniem stosowane u osób borykających się z cukrzycą oraz pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe. W ich przebiegu konieczne jest stosowanie leków, które mogą wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w tradycyjnym leczeniu grzybicy.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem lasera?

Zabieg z użyciem lasera podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym z nich konieczne jest spiłowanie płytki paznokcia, które wpływa na lepszą penetrację tkanek przez laser. Podczas samego zabiegu światło aplikowane jest pionowo i poziomo, a na koniec naświetlana jest powierzchnia znajdująca się wokół samego paznokcia. Takie działanie poprawia skuteczność zabiegu oraz zapobiega nawrotom grzybicy. Pojedynczy zabieg trwa 15 minut i powinien być powtarzany czterokrotnie co piętnaście dni. Zabieg jest bezbolesny i dobrze tolerowany przez pacjentów.