Keramzyt – co to jest i dlaczego stosuje się go w budownictwie?

Keramzyt – co to jest i dlaczego stosuje się go w budownictwie?

Podczas produkcji elementów ściennych Firma Fabud WKB skupia się na wielu różnych rozwiązaniach technologicznych, dzięki czemu realizowane przez nią inwestycje odpowiadają potrzebom różnych klientów. Tak też jest w przypadku ścian keramzytowych, które mają wyjątkowe właściwości fizyczne. Czas je poznać!

Czym jest keramzyt?

Ściany można produkować z kruszyw ciężkich i lekkich. Do tych ostatnich należy m.in. keramzyt, czyli tworzywo oparte na ceramice. Dzięki temu posiada ono ściśle określone właściwości, które mają istotny wpływ na dalszą eksploatację budynku. O jakich właściwościach mowa?

Warto dodać, że keramzyt ma charakterystyczną strukturę kolistych cząsteczek, które doskonale rozpraszają drgania. To z kolei oznacza, że ściany wykonane z keramzytu mogą tłumić dźwięk, tworząc w ten sposób przegrodę zapewniającą solidną izolację akustyczną.

Jakie jeszcze właściwości posiada keramzyt?

Atutem ścian keramzytowych jest ich doskonała paroprzepuszczalność. Dzięki temu sprawdzają się one w roli uzupełnienia dla klasycznych systemów wentylacji. Poza tym keramzyt ma dobre właściwości termoizolacyjne, co również ma istotne znaczenie w dobie oszczędności.

Inwestycja w ściany keramzytowe również nie należy do zbyt kosztownych. Firma Fabud WKB produkuje je w bardzo korzystnej cenie, co jak najbardziej warto podkreślić. Konstrukcje z keramzytu mogą być dostępne w formie prefabrykatów, co znacznie uprości ich montaż.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się keramzyt?

Tworzywo keramzytowe wykorzystuje się nie tylko w budownictwie. W firmie Fabud WKB wytwarza się z niego również elementy przeznaczone do ogrodów, budynków warsztatowych i pomocniczych. Mówiąc wprost – jest to tworzywo o bardzo korzystnych właściwościach.

Reasumując, Firma Fabud WKB jest w stanie dostarczyć inwestorowi najwyższej jakości tworzywo keramzytowe, które będzie spełniać bardzo surowe reguły dotyczące tak ocieplenia, jak i izolacji akustycznej. Dlatego warto przy budowie domu zwrócić uwagę na ten skądinąd interesujący materiał.