Rolki do kabiny prysznicowej – wybór i montaż krok po kroku

dobra (20).jpg

Większość kabin prysznicowych wykorzystuje rolki, które umożliwiają przesuwanie ich drzwi. Są one montowane w górnej i dolnej części każdego skrzydła drzwiowego. Z czasem rolki mogą przestać działać prawidłowo. Jak je wymienić? Sprawdź porady!

Kiedy zastosować nowe rolki w kabinie prysznicowej?

Codzienne otwieranie i zamykanie drzwi kabiny powoduje, że z czasem jej rolki zaczynają działać gorzej, na przykład pracują nierówno lub zacinają się.

Warto pamiętać o tym, aby regularnie czyścić Rolki do kabiny prysznicowej, ponieważ osadzają się na nich różne zbrudzenia, które negatywnie wpływają na ich pracę i przyspieszają ich niszczenie. Warto stosować wtedy delikatne środki czyszczące, bez chloru, alkoholu i środków ściernych.

Jeżeli jednak czyszczenie rolek do kabiny prysznicowej nie pomaga i nadal pracują one nierówno, w takim przypadku warto pomyśleć o zamontowaniu nowych.

Wybór rolek do kabiny prysznicowej – na co zwrócić uwagę?

Obecnie wiele sklepów oferuje zamienne rolki do kabiny prysznicowej. Można zakupić je w sklepach producentów, ale również w innych sklepach oferujących części zamienne do wyposażenia łazienek.

Przy wyborze rolek do kabiny prysznicowej najlepiej kierować się ich opisem oraz parametrami technicznymi, do których zaliczane są wymiary, w tym średnica, a także materiał i barwa.

W wielu sklepach można sprawdzić, do jakich modeli kabin prysznicowych przeznaczone są konkretne rolki. Jeśli natomiast nie znamy modelu kabiny, najlepiej bazować na wymiarach rolek.

Jak krok po kroku wymienić rolki w kabinie prysznicowej?

Aby wymienić rolki do kabiny prysznicowej na nowe, potrzeba tylko podstawowych narzędzi i odrobiny czasu. Przeprowadzenie wymiany rolek będzie zależne od konstrukcji posiadanej kabiny.

W pierwszej kolejności konieczne jest zdemontowanie drzwi od dołu, a następnie od góry. W wielu modelach kabin do demontażu służą przyciski przy rolkach. Potem należy wyjąć skrzydło drzwi z prowadnic i umieścić pionowo na miękkim podłożu. Następnie należy zdjąć rolki, wyczyścić miejsca ich montażu oraz zamontować nowe i wyrównać je po ponownym włożeniu drzwi do kabiny.