Jaką siłownię w Katowicach wybrać?

Nowy rok sprzyja zmianie dotychczasowych nawyków. Od dłuższego czasu planujesz rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną? Jeśli zastanawiasz się, jaką siłownię w Katowicach wybrać – koniecznie przeczytaj ten artykuł! 

Wybierasz siłownię? O tym pamiętaj

Osoby przymierzające się do rozpoczęcia regularnych treningów, często zastanawiają się, jaką siłownię w Katowicach wybrać. Nic dziwnego – podobnie jak w każdym innym, większym mieście wojewódzkim, znaleźć można wiele opcji. Gdzie więc chodzić? Czym kierować się przy wyborze? 

Teoretycznie najważniejszym nie jest to, gdzie chodzimy, ale jak ćwiczymy. Nie ulega jednak wątpliwości, że wybór siłowni ma znaczenie – chociażby z tego względu, że kluby dysponują zwykle nieco innym wyposażeniem. Przed zakupem karnetu warto więc upewnić się, że na wybranej siłowni w Katowicach znajdziemy wszystko, co niezbędne do ćwiczeń – hantle o różnym obciążeniu, maszyny czy inne akcesoria do siłowego treningu. Podstawa to różnorodność – zapewni to urozmaicenie i pozwoli z czasem odpowiednio progresować ciężarem. 

Samo wyposażenie to nie wszystko – ważne są także dogodna lokalizacja i godziny otwarcia, utrzymanie w klubie należytej czystości i higieny. Dużym plusem będzie także dostępność profesjonalnej kadry trenerskiej.

Co zabrać ze sobą? 

Wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze siłowni w Katowicach. Znalezienie dobrego klubu jest ważne, jednak niemniejsze znaczenie dla treningu ma odpowiednie przygotowanie. Co spakować do torby? Co będzie potrzebne?

Podstawą udanego treningu jest wygodny strój sportowy. Buty powinny zapewniać stabilizację, a jednocześnie pozwalać stopom na odpowiednią pracę. Z kolei koszulka, spodnie i sama bielizna nie mogą być przesadnie obcisłe i krępować ruchów. Najlepiej, by były wykonane z oddychających materiałów. 

Niezależnie od tego, na jaką siłownię w Katowicach się wybierasz – weź ze sobą ręcznik. Przyda Ci się nie tylko do ocierania potu z czoła, ale i wykonywania ćwiczeń na maszynach, ławce czy macie. Na liście najważniejszych rzeczy na siłownię, znajduje się też woda – nawodnienie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w czasie uprawiania aktywności fizycznej.

Jak często ćwiczyć?

Trenując na siłowni w Katowicach z pewnością natrafisz niejednokrotnie na osoby o świetnie wypracowanej sylwetce. Pamiętaj jednak, że do takiej formy nie dochodzi się w przeciągu miesiąca! Kształtowanie sylwetki to proces, który wymaga czasu i odpowiednich ćwiczeń. Dużą rolę odgrywa dobrze dobrana częstotliwość treningów. 

W takim razie, jak często ćwiczyć? Częstotliwość treningów powinna być dopasowana odpowiednio do rodzaju wykonywanych ćwiczeń i formy. Wbrew pozorom, nie zawsze więcej znaczy lepiej – zwłaszcza, kiedy dopiero zaczynasz swoje treningi. Na początek dobrym wyjściem może być rozłożenie planu treningowego na 3 – 4 treningi w ciągu tygodnia. 

Do tej pory z treningami nie miałeś/aś za wiele wspólnego? Zajrzyj koniecznie do Gym For You – to kompleksowo wyposażona siłownia w Katowicach z profesjonalną kadrą, która z przyjemnością pomoże Ci w rozplanowaniu Twoich treningów. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://gymforyou.pl/katowice/silownia/.