Jak inwestować w złote monety?

Jak inwestować w złote monety?

Złoto jest jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania. Dlaczego? Jego cena rośnie nieprzerwanie od 20 lat. Jednocześnie jest to kruszec, którego nie można łatwo zniszczyć, a wybór ofert jest dosyć szeroki. Dlaczego jeszcze warto inwestować w złoto?

Złote monety – dlaczego warto je kupić?

Inwestując w złoto można postawić na sztabki, biżuterię czy złoto papierowe. Można również kupić złote monety.

Złote monety dzielą się na bulionówki i monety kolekcjonerskie. Cena, którą można uzyskać za monetę bulionową zależy od wartości złota w danej chwili. Wartość monet kolekcjonerskich jest ustalana inaczej. Na jej cenę wpływa również wartość kolekcjonerska. Im rzadsza jest moneta, tym chętniej jest kupowana, a to ma swoje odzwierciedlenie w zarobku, którego może spodziewać się inwestor.

Sprzedaż złotych monet- gdzie znaleźć kupca?

Inwestowanie w złoto polega nie tylko na kupnie w dobrym momencie. Ważnym elementem staje się sprzedaż, która powinna inwestorowi przynieść zysk.

Skup złotych monet prowadzą lombardy, kantory, punkty jubilerskie czy skupy specjalizujące się w handlu złotem. Nie są to jednak jedyne możliwości poszukiwania nabywcy.

Skup złotych monet proponują również mennice, w których można zakupić monety kolekcjonerskie, jak i bulionowe. Początkujący inwestor, który jeszcze nie czuje się pewnie na rynku, może podpisać umowę, w której mennica gwarantuje odkup monety.

Ostatnim runkiem zbytu, chociaż coraz popularniejszym, jest Internet. Od lat działają platformy, które łączą kupujących i sprzedających. Zaletą tych platform jest zasięg światowy, który ułatwia sprzedaż monet również na rynki zagraniczne. Dzięki temu cena może okazać się bardzo atrakcyjna.