Kiedy należy zdecydować się na dodatkowe inwestycje w gabinet?

Inwestycje w siebie i w swoją działalność to zawsze dobry pomysł. Należy wybrać tylko odpowiedni moment i działać!

Dobrze prosperujący gabinet, mnóstwo zadowolonych klientów, coraz więcej pracy i mniej czasu dla siebie. To moment, w którym warto pomyśleć o dodatkowych inwestycjach w swój własny gabinet i oczywiście w siebie.

Odpowiednia przestrzeń

Kiedy podnosisz kwalifikacje i możesz wykonywać więcej usług, a co za tym idzie przyjmować więcej pacjentów, Twój gabinet potrzebuje małej przebudowy lub powtórnej aranżacji. Nowe zabiegi oznaczają często dodatkowy sprzęt, który musi znaleźć swoje miejsce w przestrzeni Twojego gabinetu. Pytanie, czy istnieje możliwość przearanżowania tego, co już posiadasz, czy nadszedł moment na większy lokal? Przelicz swoje fundusze, sprawdź co bardziej się opłaca, oraz na co możesz sobie pozwolić i działaj.

Wsparcie zespołu

Kiedy masz coraz więcej zadowolonych pacjentów,  a oni polecają Cię kolejnym, to również znak, że czas na zmiany. Może warto pomyśleć o dodatkowej osobie w ekipie, która przejmie część obowiązków. Oczywiście, nowy pracownik to większe koszty utrzymania gabinetu, ale też większe możliwości, szansa na zbudowanie profesjonalnego, dużego zespołu. Doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje pracowników sprawią, że Twój gabinet może stać się jednym z najlepszych w mieście.

Dobór oferty

Kiedy pacjenci komunikują Ci swoje potrzeby, wysłuchaj ich. Dowiedz się, czego potrzebują, jakie mają oczekiwania i uwagi. Może dzięki temu pojawi się w Twojej głowie coś, o czym wcześniej nie pomyślałeś, a co sprawi, że gabinet rozkwitnie. Sprawdź, co możesz zmienić, jakie usługi usprawnić czy poszerzyć. Często pacjenci potrzebują dodatkowych godzin urzędowania – w takiej sytuacji, inwestując w dodatkowego pracownika, masz szansę stworzyć placówkę, która reaguje na potrzeby swoich klientów.

Dobre narzędzia

Kiedy dokumenty i papierowe karty pacjenta zaczynają Cię przerastać, a ilość wizyt, które wypadają zwiększa się z tygodnia na tydzień, to znak, że pora na inwestycję w dobre oprogramowanie, które pomoże Ci w prowadzeniu gabinetu. Przejrzysty grafik, elektroniczne karty pacjenta, umawianie wizyt online, przypomnienia SMS dla klientów – to tylko niektóre udogodnienia, jakie oferuje system do obsługi gabinetu fizjoterapeutycznego, np. https://www.versum.pl/oprogramowanie-dla-fizjoterapii/.

Każda przemyślana, rozwijająca Twój gabinet inwestycja, jest dobra. Pieniądze włożone w rozwój szybko się zwrócą, a Ty będziesz cieszyć się z dobrze prosperującego gabinetu i najlepszych opinii od zadowolonych klientów.