Dlaczego dieta źle nam się kojarzy? Jak ją odczarować?

Na słowo dieta reagujemy wręcz alergicznie. Do głowy od razu przychodzą katorżnicze propozycje, intensywny wysiłek fizyczny, brak czasu i duże wydatki, by osiągnąć wymarzony cel, a potem znów zmagać się z efektem jo-jo. Źle wybrana i nieprawidłowo prowadzona dieta, faktycznie wiąże się z takimi skutkami ubocznymi. Jeśli jednak przemyślimy propozycję diety pudełkowej, okaże się, że smacznie, zdrowo i nisko kalorycznie, to mogą być synonimy!

Zdrowy jadłospis zamiast wymyślnych diet

W odchudzaniu, ale i utrzymaniu masy ciała czy też po prostu dbaniu o kondycję organizmu, liczy się przede wszystkim zdrowy i racjonalny jadłospis. Ograniczenie stosowania używek, korzystania z fast foodów, przekąsek i jedzenia na wynos, które rzadko kiedy jest zdrowe. Pięć posiłków dziennie spożywanych w regularnych odstępach czasu, odpowiednie porcje, a do tego pięć razy dziennie stosowana ilość warzyw i owoców. Proste? Teoretycznie tak, a w praktyce sprawia nam sporo problemów.

Brak czasu, słabe umiejętności kulinarne i nieregularny tryb życia, w żaden sposób nie sprzyjają zdrowemu jedzeniu. Tak jednak nie musi być. I nie trzeba decydować się na restrykcyjne, niebezpieczne diety. Nie tyle pomysłem, co propozycją godną uwagi jest dieta pudełkowa. Można ją znaleźć w ofercie Eat Zone. Taki sposób żywienia staje się dowodem na to, że nawet zabiegani, zapracowani i będący wiecznie w drodze, mogą zdrowo i smacznie jeść, a dieta nie musi wywoływać negatywnych skojarzeń.

Szybko i smacznie!

Wybrana dieta pudełkowa to najczęściej 5 posiłków, nad których przygotowaniem pracują profesjonalni dietetycy. Gotują równie profesjonalni kucharze, a nie mniej sprawnie poruszający się po mieście dostawca, każdego dnia o wskazanej porze, puka do naszych drzwi z daniami na rękach.

Taki zestaw to dania bazujące na naturalnych produktach, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Kompozycje, które smakują, pozwalają się nasycić, a organizmowi dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Dania pokrywające dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, w zależności od potrzeb. Dieta pudełkowa, która nie wiąże się z wielkimi wyrzeczeniami, bo jest tak różnorodna, że posiłkami nie można się znudzić. Przy okazji to szansa na zakosztowanie w smakach, jakie dotąd były nam zwyczajnie nieznane.

Zdecydowanie łatwiej zachować regularność w spożywaniu posiłków, nawet zmagając się z pracą w różnych porach czy częstymi wyjazdami. Posiłki można zabrać ze sobą, gdziekolwiek się jedzie. Oszczędność czasu jest bardzo duża, a finanse? Koszty nie są znacząco różne od tych, jakie każdego miesiąca ponosimy na wyżywienie. Jest za to zdrowo, wartościowo, smacznie.

Z dietą pudełkową, słowo dieta przestaje budzić negatywne odczucia. Taki racjonalny jadłospis sprawdza się dla każdego, codziennie, na długi czas. Nie ma ryzyka efektu jo-jo, bo nie jest to propozycja restrykcyjnego jadłospisu, na którym ciężko wytrzymać, a po którym wraca się do wcześniejszego sposobu żywienia. Tym sposobem, odczarowujemy diety!