Jak ubrać się przed jesiennym treningiem?

Według ekspertów trenowanie jesienią jest naprawdę bardzo efektywne. Nic więc dziwnego, że nie brakuje osób, które ani myślą rezygnować z biegania – nawet biorąc pod uwagę nie do końca sprzyjające warunki atmosferyczne. Ważne jest jednak to, aby mieć na sobie odpowiednie elementy garderoby. Dzisiaj dowiecie czym powinny charakteryzować się takie produkty.

Jaka powinna być odzież?

Ubierając się przed jesiennym treningiem trzeba wziąć pod uwagę dwie najważniejsze zasady. Jakie? Pierwsza mówi o tym, aby ubierać się na tak zwaną cebulkę. To oznacza, że najlepiej mieć na sobie kilka cieńszych warstw, które można zdejmować lub zakładać w zależności od zmieniającej się temperatury czy skali wiejącego wiatru itp. Poza tym należy ubierać się tak, jakby na dworze było 10 stopni mniej. W końcu trening pobudza krążenie. Zawodowi biegacze doskonale zdają sobie sprawę, że pokonywanie kolejnych kilometrów szybko rozgrzewa organizm. Osoby początkujące też muszą mieć tego świadomość.

Jesienią często przydaje się więcej warstw garderoby. Zwłaszcza, kiedy temperatura jest relatywnie niska, a dodatkowo wieje silny wiatr. Pamiętajcie, że ten czynnik ma bowiem bardzo duży wpływ na odczuwalną temperaturę. Czym kierować się wybierając takie elementy? Generalnie warto stawiać na odzież termoaktywną. Tego typu elementy między innymi odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Są wykonane z tak zwanych materiałów „oddychających”. Dzięki temu nie tylko możemy całkowicie skupić się na treningu. Poza tym eliminujemy ryzyko złapania przeziębienia itp. Pot na skórze w połączeniu z wiatrem i zimnem to praktycznie pewna choroba… Pamiętajcie też, aby nie decydować się na przykład na bluzy wykonane z bawełny. Wszystko dlatego, że jest to materiał, który zatrzymuje wilgoć. Może to powodować nie tylko grypę, ale również otarcia itp.

Dlaczego warto stawiać na legginsy biegowe?

Bardzo ważne jest to, aby chronić głowę, stopy oraz dłonie. Istotne są również kończyny dolne. Dużo kobiet decyduje się w takiej sytuacji na legginsy biegowe. To bardzo dobre podejście do tematu. Wszystko dlatego, że takie elementy garderoby ściśle przylegają do ciała ćwiczącego. Nie tylko eksponują sylwetkę, ale także eliminują na przykład bolesne otarcia. Poza tym mają wbudowany szeroki pas, który sprawia, że bez problemu można mieć przy sobie najważniejsze akcesoria – jak na przykład klucze do mieszkania. Elementy tego typu nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym są eleganckie, a kobiety mają do wyboru rozmaite modele produktów z tej kategorii.