Co może się przydać przy morsowaniu?

Co może się przydać przy morsowaniu?

Kiedy zainteresowanie morsowaniem rozwija się i stwierdzamy, że to dobry sposób na spędzanie czasu i podreperowanie zdrowia, to zaczyn się pojawiać pytanie jak robić to lepiej i czerpać więcej korzyści. Co warto wówczas zabrać do wody?

Buty neoprenowe do morsowania

Morsowanie wiąże się z chodzeniem po dnie jeziora, a to nie zawsze jest bezpieczne – pojawiają się na nim ostre elementy, które mogą zranić stopę. Z tego powodu warto zainwestować w dobre buty neoprenowe do morsowania – ochronią one stopę przed obrażeniami.

Zimna woda może się wiązać ze szczególnym dyskomfortem lub nawet wrażeniami bólowymi w okolicach stawów kostki. Warto wiec wybrać buty neoprenowe do morsowania, które ją osłonią – dzięki temu będzie nieco cieplej w nogi i uniknie się nieprzyjemności.

Czapka

Dzięki butom neoprenowym do morsowania osłonimy stopy przed obrażeniami nieprzyjemnościami, ale równie ważna jest głowa – to ten ciepło szybko ucieka z ciała, a warunki pogodowe mogą sprzyjać zapaleniu zatok. Z tego powodu przydaje się czapka.

Choć jest bardzo ważna, to jednak czapka, w przeciwieństwie do butów neoprenowych do nurkowania, nie musi być specjalistyczna – wystarczy, że będzie ciepła, wygodna i zakryje całą głowę. Równie dobrze może to być czapka noszona na co dzień zimą – jest już dostępna i doskonale pełni swoje funkcje grzewcze.

Inne gadżety

Wiele osób będzie przekonywać, że nie da się morsować dobrze bez licznych gadżetów. Prawda jest jednak nieco inna – najpotrzebniejsze są buty neoprenowe do morsowania i czapka, choć z pewnością da się morsować i bez nich. Jest jednak kilka gadżetów, które również mogą się przydać.

Z rzeczy użytecznych na pewno należy wymienić zegarek wodoodporny. Nie musi być świetnej klasy – wystarczy, by zanurzenie go w jeziorze nie spowodowało awarii. Jest o tyle ważny, że morsowanie nie powinno trwać zbyt długo, a czasem trudno oszacować czas bez zegarka. Przydać mogą się również rękawiczki – podobnie jak stopy są one narażone na szczególne nieprzyjemności w kontakcie z zimną wodą. Tu oczywiście nie mogą to być zwyczajne rękawiczki – materiał nasiąkłby wodą i nie dałyby żadnego efektu. Warto wybierać więc rękawiczki z dobrej klasy materiału wodoodpornego.

Buty neoprenowe do morsowania znajdziesz w ofercie divezone.pl