Planujesz wykonać depilację laserową? Sprawdź, jak przebiega zabieg, ile kosztuje i czy boli!

Kiedy rozważamy opcję wykonania zabiegu stosunkowo nowego w ofertach salonów, zwykle w sieci szukamy informacji na jego temat. Podobnie było z trendami nowych metod manicure, o których więcej można poczytać w artykule „Wybierasz się na manicure do salonu? Sprawdź, po czym poznać profesjonalistę!”. Depilacja laserowa nie jest może nowinką, bo w ofertach salonów widnieje już od ładnych paru lat. Jednak stosunkowo niedawno wzrosło znaczącą zainteresowanie tą metodą. Dlatego jeśli planujesz poddać się zabiegowi, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zaczniemy może od tego, jak wygląda zabieg. Otóż jest to zabieg wykorzystujący najnowsze urządzenia emitujące skupioną wiązkę lasera diodowego  lub światła IPL. Warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj lasera jest wykorzystywany przez salon, w którym chcemy wykonać zabieg. Dzisiaj dostępna depilacja laserowa w Łodzi, to najczęściej oferta z wykorzystaniem lasera diodowego. Światło IPL również wykorzystuje się do depilacji, jednak jest to zabieg dający mniej trwałe efekty. Dlaczego? Ponieważ laser diodowy niszczy trwale mieszek włosowy, a światło IPL jedynie go uszkadza, przez co po pewnym czasie się regeneruje i włoski znowu odrastają. Aby zachować efekty, musimy częściej wykonywać zabiegi przypominające.

Depilacja laserem diodowym przebiega podobnie jak światłem IPL. Najpierw musisz odbyć konsultację, na której wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania. Wykonasz również próbę laserową, która pozwoli sprawdzić Twoją reakcję na dyskomfort, jaki wywołuje wiązka lasera. Jeśli wszystko będzie ok, będziesz mogła wybrać ofertę i zapisać się na konkretny termin zabiegu.

Sam zabieg jest w zasadzie prosty. Musisz jednak pamiętać, żeby przyjść na niego, mając całkowicie ogolone miejsce poddawane zabiegowi. Kosmetolog ułoży Cię na łóżku, poda specjalne okulary ochronne i rozpocznie zabieg. Po ustawieniu odpowiedniej mocy urządzenia będzie przykładać głowicę i wypuszczać impuls lasera uderzającego precyzyjnie w mieszek włosowy wewnątrz skóry. Zabieg zależnie od partii może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Kosmetolog musi punktowo „strzelać” w mieszki, a precyzja i dokładność to podstawa efektów.

Ile kosztuje zabieg?

Koszt depilacji laserowej nie jest niski. Zależnie od wybranego salonu oraz partii ciała poddawanej zabiegowi może kosztować w granicach od 100 do nawet 600 złotych za zabieg. Należy jednak pamiętać, że dla trwałych efektów niezbędne jest wykonanie kilku serii zabiegów,  ponieważ włoski rosną w różnym tempie. Laser działa jedynie na włoski będące w fazie wzrostu, stąd konieczność wykonania kilku zabiegów w odstępie czasowym.

Dlatego też warto wybierać oferty pakietowe na kompletną depilację. Zwykle koszt pojedynczego zabiegu jest dużo niższy. Średnio mówi się, że za pełną depilację nóg można zapłacić około 1500-2000 złotych.

Czy depilacja boli?

Depilacja laserowa jeśli zostanie wykonana profesjonalnie i przez osobę doświadczoną oraz wykwalifikowaną, nie powinna sprawiać bólu. Warto jednak pamiętać, że ból jest kwestią indywidualną i to, co dla jednego może być mrowieniem, dla innej osoby może sprawiać ból.

W momencie uderzenie wiązki lasera czuć delikatne mrowienie lub szczypanie. Jeśli skóra jest dobrze ogolona, dyskomfort będzie mniejszy. Siła bólu zależy też od mocy urządzenia, dlatego tak ważne jest odpowiednie przeszkolenie personelu i wiedza w zakresie funkcjonowania tych urządzeń.

Reasumując, depilacja laserowa zdecydowanie jest mniej bolesnym zabiegiem niż depilacja woskiem, dlatego ogólnie uznaje się ja za niemalże bezbolesną.