Skrzynki na piwo z recyklingu – ekologiczne rozwiązanie w logistyce

Skrzynki na piwo z recyklingu – ekologiczne rozwiązanie w logistyce

Coraz więcej firm wdraża do swojego łańcucha produkcji rozwiązania ekologiczne, które pozwolą na zredukowanie śladu węglowego oraz ilości generowanych odpadów. Skuteczną metodą na odejście od liniowego strumienia plastikowych odpadów, jest korzystanie ze zwrotnych opakowań transportowych.

Bezpieczny i ekologiczny transport

Choć opakowania pełnią funkcję pomocniczą w łańcuchu dostaw, są niezbędne, by procesy logistyczne przebiegały sprawnie i wydajnie. Producentom zależy na tym, by opakowania były nie tylko funkcjonalne i bezpieczne. Coraz więcej firm zwraca uwagę na wdrożenie ekologicznych standardów, które pomogą im w przejściu na gospodarkę niskoemisyjną.

Firma Schoeller Allibert od lat specjalizuje się w produkcji zwrotnych opakowań transportowych. Wspólnie z gigantem branży piwowarskiej, opracowała innowacyjne skrzynki na piwo. Każda z nich powstała w ponad 90% z przetworzonych tworzyw sztucznych.

Eko skrzynki na napoje – na czym polega innowacyjność?

Projekt nowych skrzynek był bardzo przemyślany na każdej płaszczyźnie. Marka współpracująca kładzie duży nacisk na ochronę środowiska, więc do produkcji opakowań wykorzystano regranulat polietylenu. Ponadto, część plastiku z którego wytwarzane są skrzynki na piwo, to odpady przemysłu morskiego takie jak linki rybackie, zużyte sieci łowieckie.

Dzięki temu nie tylko nie wprowadza się do obiegu kolejnych plastikowych opakowań, ale znajduje się zastosowanie dla już istniejącego surowca, który w przeciwnym razie, pozostałby wyłącznie niebezpiecznym dla środowiska odpadem.

A może skrzynki na wodę mineralną?

Takie opakowania znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle browarniczym. Transport wody mineralnej, soków i napojów to ogromny sektor, który może korzystać na wdrożeniu kołowego cyklu odpadów z tworzyw sztucznych.

Innowacyjne Skrzynki na wodę mineralną i inne napoje, umożliwiają bezpieczne i wygodne przewożenie i magazynowanie butelek w sposób ekologiczny. To rozwiązanie bezpieczne zarówno dla opakowanych towarów, jak i dla środowiska naturalnego.