Rodzaje oświetlenia na schodach

W aranżacji wnętrz ważny jest każdy szczegół. Dobrze dobrane elementy wykończenia wpływają na efekt końcowy. Szczególne znaczenie ma oświetlenie, w tym także lampki schodowe, które nie tylko dodadzą uroku, ale jednocześnie zadbają o bezpieczeństwo domowników.

Rodzaje oświetlenia na schodach

Wybór konkretnego rodzaju oświetlenia będzie zależał od rodzaju schodów, stylu wykończenia, możliwości montażu oraz oczywiście preferencji domowników. W ostatnich latach można zauważyć rosnącą popularność świateł instalowanych prze schodkach na przykład w postaci halogenów lub wzdłuż stopni. W tej wersji bardzo dobrze sprawdzają się listwy ledowe. Lampki przy schodach bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Dzięki precyzyjnemu ustawieniu oświetlony jest cały stopień. Dodatkowo możliwa jest wersja z czujnikiem ruchu. Schody muszą być oświetlone tylko wtedy, gdy ktoś z nich korzysta. Czujnik ruchu pozwala zniwelować niepotrzebne zużycie prądu.

Kiedy montować Lampki schodowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie o rodzaju oświetlenia już na etapie projektowania domu. Pozwala to na wprowadzenie nieograniczonych pomysłów i wariantów, które będą estetycznie wykończone. Jednak nawet w gotowych klatkach schodowych można zainstalować lampki przy schodach. Proces będzie wymagał przygotowania odpowiednich otworów oraz starannego zamaskowania przechodzących na zewnątrz przewodów.W wielu domach nadal można spotkać się z tradycyjnym oświetleniem w postaci żyrandola na półpiętrze lub zamontowanych na ścianach kinkietów.