Szlabany nie tylko parkingowe – przegląd zastosowań i zalet

koralewscy.pl krol (4) .jpg

Bez względu na to, czy szukamy sposobu na ograniczenie dostępu na osiedlowy parking, czy na teren zakładu pracy, możemy dziś sięgnąć po skuteczne rozwiązania ułatwiające nam to zadanie. Jednym z najciekawszych i najbardziej praktycznych okazują się być szlabany. Warto poznać więc bliżej skrywany przez nie potencjał.

Co sprawia, że tak chętnie wybiera się szlabany?

Firmy oferujące szlabany Katowice są zwykle zarządzane przez osoby mające świadomość tego, że silna pozycja na rynku nie jest im dana raz na zawsze. Nic więc dziwnego, że oferowane przez nie rozwiązania mają coraz więcej zalet. I choć za ich zakupem i instalacją niezmiennie przemawia to, że obecność szlabanu zwiększa poziom bezpieczeństwa, możemy mówić także o całkiem nowych atrybutach tego rodzaju rozwiązań. Nowoczesne szlabany z Katowic zwracają na siebie uwagę również dlatego, że gwarantują stosunkowo krótki czas cyklu otwarcia i zamknięcia. Pozwalają na prowadzenie kontroli tego, kto dostaje się na teren osiedla lub zakładu pracy. Nie przyczyniają się jednak do powstania zatoru zmuszającego kierowców do stania w długich kolejkach. Większa przepustowość nie oznacza przy tym krótszej żywotności szlabanów. Przeciwnie, rozwiązania odpowiednio konserwowane mogą służyć nam przez lata.

Gdzie można stosować szlabany?

Czasy, w których szlabany Katowice trafiały przede wszystkim na osiedlowe parkingi już dawno są częścią historii, choć nadal nie brakuje zamówień pochodzących z takich miejsc. Katowickie szlabany mogą jednak sprawdzić się równie dobrze wszędzie tam, gdzie rejestrowany jest duży ruch samochodowy wymagający kontrolowania. Możemy spotkać się więc z nimi przy wjazdach do centrów logistycznych i magazynów, a także przy wjeździe do szpitali i instytucji publicznych. Liczba zastosowań szlabanów systematycznie rośnie. Często można usłyszeć, że sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczna jest kontrola dostępu. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że nie każdy model będzie tak samo skuteczny bez względu na okoliczności. Szukając odpowiedniego szlabanu warto więc koncentrować się przede wszystkim na właściwym doborze mechanizmu sterującego. To właśnie on odpowiada za szybkość pracy urządzenia, on też ma największy wpływ na stopień żywotności tego rodzaju rozwiązania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Katowice.