Szukasz dobrego fryzjera w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Każda z nas wybierając fryzjera, powinna mieć świadomość tego, że powierza mu swój wizerunek. Włosy, czy tego chcemy, czy nie, mocno wpływają na nasz wizerunek. Dlatego też powinnyśmy je oddać w dobre ręce. Prawdziwy specjalista będzie wiedział, jak należy się nimi zająć, by wyglądały zdrowo i jednocześnie podkreślały naszą urodę. Zobaczmy więc, po czym poznać dobrego fryzjera i jak go znaleźć.

Po czym poznać dobrego fryzjera?

Dobry fryzjer to nie byle kto. Jest to osoba ambitna, utalentowana, pewna tego, co robi, kreatywna oraz komunikatywna. Fachowiec bez problemu radzi sobie z ciążącą na nim presją czasu. Wychodząc od dobrego fryzjera mamy zagwarantowany dobry humor i zwiększone poczucie atrakcyjności. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Warto podkreślić, że niestety umówienie się do dobrego fryzjera na pierwszą wizytę zazwyczaj graniczy z cudem.
Dobry fryzjer potrafi słuchać i wyciągać wnioski z naszych wypowiedzi. Dzięki takim „wywiadom” jest w stanie wybadać nasze potrzeby oraz określić stan włosów. Masa pytań odnoszących się do naszych nawyków pielęgnacyjnych, noszonych fryzur oraz wymarzonych uczesań, daje specjaliście zarys naszych oczekiwań. Dobry fryzjer nigdy nie zabiera się za stylizację włosów bez uzyskania aprobaty klientki. Wszystkie pomysły przedstawia, próbując obrazować klientce potencjalną fryzurę. Najważniejsza jest tu zgodność.
Co ciekawe, dobry fryzjer potrafi też odmówić wykonania niektórych zabiegów stylizacyjnych. Na przykład u młodej dziewczyny zrobienie trwałej nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zabieg mógłby jedynie mocno wysuszyć, a nawet upalić włosy. Podobnie byłoby na suchych i zniszczonych włosach, które wymagają jedynie odżywienia i odpowiedniej pielęgnacji.

Specyfika salonu fryzjerskiego

Skoro wiemy już, czym cechuje się dobry fryzjer. Warto wspomnieć jeszcze o miejscu jego pracy. Po wejściu do salonu fryzjerskiego, w którym świadczone są usługi na wysokim poziomie, od razu w oczy rzucają się liczne certyfikaty i dyplomy, zawieszone na ścianach. Już po przekroczeniu progu salonu można ocenić warunki, w jakich pracuje fachowiec. W salonie powinno być czysto i higienicznie. We wnętrze wkomponowana jest też gablotka z kosmetykami, na jakich pracuje fryzjer. W niektórych salonach klientka może nawet zakupić fryzjerskie kosmetyki do stylizacji. Fryzjer nie powinien ich jednak wciskać.

Jak szukać dobrego fryzjera?

Najbardziej pomocne podczas poszukiwań okazują się opinie znajomych. Dzięki ich poleceniom możemy wybadać, który fryzjer wart jest odwiedzenia. Warto pamiętać jednak, że nie każdy będzie „wszechstronnie uzdolniony”. Specjalizacją jednego może być strzyżenie, a innego np. koloryzacja. Wszystko zależy więc od naszych oczekiwań. Warto przejrzeć w tym celu rankingi internetowe, portal https://www.moment.pl/fryzjer/poznan, fora oraz portale społecznościowe. Tam na pewno znajdziemy mnóstwo informacji o okolicznych salonach fryzjerskich.