Jakie rolety wewnętrzne będą najlepsze?

Warto zauważyć, że aktualnie Klienci mają naprawdę spore pole do popisu. Wszystko dlatego, że w sklepach internetowych czy stacjonarnych znajdują się rozmaite rolety wewnętrzne. Jakie rodzaje są często wybierane przez Polaków? Czym charakteryzują się najbardziej popularne elementy z tej kategorii?

Rolety rzymskie

Nie brakuje ludzi, którzy decydują się na rolety rzymskie. Czym cechują się te elementy? Warto podkreślić, że w trakcie podnoszenia nie zwijają się w rolkę, ale składają na kilka zakładek. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi sznurków oraz fiszbin. Trzeba dodać, że bardzo dobrze wywiązują się ze swojego podstawowego zadania. Skutecznie chronią bowiem przed niechcianymi promieniami słonecznymi. Ponadto są eleganckie i mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Dużo osób docenia fakt, że rolety rzymskie mogą być nawet prane. Oczywiście, trzeba jednak wcześniej sprawdzić czy rodzaj materiału na to pozwala. Niemniej jednak zazwyczaj nie ma z tym żadnego kłopotu.

Rolety ekranowe

Popularne w naszym kraju są także rolety ekranowe. Dlaczego? Nie jest to przypadkowe. Rolety tego typu w trakcie podnoszenia do góry zwijają się w rolkę. Należy podkreślić, że takie elementy mają rozmaite zalety. Między innymi dobrze chronią domy, mieszkania, biura itp. przed promieniami słonecznymi, które szczególnie mocno dają się we znaki w trakcie lata. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby pełniły one funkcję dekoracyjną. Na rynku jest bowiem bardzo duży wybór – dzięki temu można je świetnie dopasować do konkretnej aranżacji i uzyskać harmonijną kompozycję.

Rolety austriackie

Ciekawym rozwiązaniem są także elementy tego typu, które stanowią odmianę rolet rzymskich. Mogą być nawet alternatywą dla zwykłych zasłon. Dlaczego? Klucz do rozwikłania tej zagadki tkwi w zasadzie działania. Kiedy rolety tego typu są opuszczone wyglądają jak zwykle zasłony. Po pociągnięciu za sznurek efektownie zwijają się – niczym kurtyna w teatrze. Należy podkreślić, że tworzą się wówczas dekoracyjne fałdy, które wyglądają naprawdę bardzo efektownie. Trzeba jednak zaznaczyć, że elementy tego typu bardziej pełnią funkcję dekoracyjną niż ochronną przed niechcianymi promieniami słonecznymi.

Rolety plisowane

Jest wiele osób, które decydują się także na taki wariant. Rolety tego typu przybierają postać harmonijki. Mogą być umieszczone w bocznych prowadnicach albo przybrać formę wolnowiszącą. Bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w aspekcie okien dachowych lub okien o nietypowych kształtach.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z SURMA – Systemy osłon