Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Bez wątpienia pożyczki online zyskują na popularności, głównie dlatego że ich uzyskanie jest banalnie proste i nie wymaga przedstawiania wielu dokumentów. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę pozabnkową, tak aby przypadkiem nie zadłużyć się na ogromne kwoty.

Dokładnie sprawdzić

Na rynku znajdziemy mnóstwo firm pozabankowych, kuszących swoimi ofertami. Niestety niektóre z nich nadal wykorzystują niewiedzę konsumentów i stosują nieuczciwe praktyki. Wielu jednak wie, jak ważne jest zaufanie wśród klientów i robi wszystko by zabezpieczyć ich interesy. Przed popisaniem jakiegokolwiek dokumentu dokładnie sprawdźmy historię danej firmy, poczytajmy o niej w Sieci, sprawdźmy popularne rankingi.

Oddawać na czas

Pożyczki online, jak wszystkie inne wymagają regularnej spłaty. Co więcej każde opóźnienie może spowodować naliczanie dodatkowych odsetek. Są one bardzo wysokie, dlatego lepiej ich unikać. Jeśli już zdarzą nam się jakieś opóźnienia, spróbujmy skontaktować się z daną firmą pozabankową i poprosić o wydłużenie terminu spłaty. W żadnym wypadku nie unikajmy telefonów od pożyczkodawcy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego kalkulatora, jaki znajdziemy między innymi na stronie kokos.pl. Po wpisaniu kwoty pożyczki oraz czasu spłaty otrzymamy dokładne wyliczenia dotyczące całkowitego kosztu kredytu. Dzięki temu już na początku dowiemy ile dokładnie będziemy musieli oddać. Pozwoli nam to na odpowiednie rozplanowanie budżetu.

Weryfikacja

Niektóre firmy pozabankowe wymagają dodatkowej weryfikacji w postaci przelewu pewnej kwoty na jej numer bankowy. Pamiętajmy jednak, że powinna być ona niewielka. Maksymalnie do złotówki. Dużo większe sumy powinny uruchomić naszą czujność. Co więcej wpłacone pieniądze powinny wrócić na nasze konto po potwierdzeniu.

Pożyczka pozabankowa przez Internet od kokos.pl jest bezpieczna i sprawdzona. Dzięki temu, że pieniądze pochodzą z zaufanej instytucji finansowej nie musimy martwić się, ze zostaniemy w jakikolwiek sposób oszukani. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku pożyczek online.