Na czym polega liposukcja laserowa?

Popularnym zabiegiem polegającym na redukcji tkanki tłuszczowej jest liposukcja laserowa. Warto dowiedzieć się, na czym on dokładnie polega.

Specyfika liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa to zabieg, w którym wykorzystywane jest działanie lasera. Jego promieniowanie umożliwia rozbijanie komórek tłuszczowych, co sprawia, że są one niwelowane. Tłuszcz, który wydostanie się z rozbitych komórek, może być usunięty lub wchłaniany przez organizm. Oprócz tego laser ma także działanie obkurczające włókna kolagenowe, co sprawia, że skóra po zabiegu liposukcji laserowej jest bardziej napięta i ściągnięta. Zamykane są także naczynia krwionośne, co zmniejsza ryzyko powstawania na skórze siniaków oraz zaczerwienienia. Liposukcja jest realizowana z wykorzystaniem różnych rodzajów laserów. Wśród nich można wskazać zarówno tak zwany laser gorący, jak i laser zimny.

Wskazania do liposukcji laserowej

Do zabiegu liposukcji laserowej istnieją pewne wskazania, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania tego rodzaju działań. Dzięki liposukcji możliwe jest kształtowanie poszczególnych części ciała, co nie przebiega w nadmiernie inwazyjny sposób. Zabieg przeznaczony jest w szczególności dla osób, które zmagają się z lekką nadwagą, jednak nie mają jeszcze otyłości. Osoby, które planują przystąpienie do tego rodzaju zabiegu, powinny być zdrowe. Istotny jest także brak efektów ćwiczeń oraz diety w przypadku niwelowania tłuszczu z poszczególnych części ciała, co wskazuje na potencjalne korzyści z wykonania zabiegu liposukcji.

Przygotowanie do liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa – saywowclinic.pl na pewno będzie doskonałym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Szczególnie sprawdzi się wśród osób, które mają nadmierną tkankę tłuszczową w poszczególnych częściach ciała. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż do zabiegu liposukcji laserowej należy się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim przed zabiegiem powinna być przeprowadzona konsultacja z lekarzem specjalistą, który wykluczy wszystkie ewentualne problemy zdrowotne mogące stanowić ewentualne przeciwwskazanie do zabiegu. Oprócz tego w trakcie konsultacji powinien zostać ustalony obszar, na jakim planuje się wykonać dany zabieg.