Klasyczne fasony sukien ślubnych

Klasyczne fasony sukien ślubnych

Znalezienie idealnej sukienki to prawdopodobnie jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń, jeśli chodzi o planowanie ślubu. Może jednak przyprawić o ból głowy, jeśli nie jesteśmy obeznane z modą ślubną, typowymi fasonami i tkaninami. W takiej sytuacji przyda się krótki przegląd klasycznych modeli sukien ślubnych.

Fason w literkę A

Sukienki o linii A mają dopasowaną górę, która podkreśla talię i biust, oraz rozszerzaną do dołu spódnicę. Jest to prawdopodobnie najczęściej używany i najbardziej uniwersalny styl, ponieważ może pasować do praktycznie każdego dekoltu, welonu i trenu.

Świetnie prezentuje się na figurach w kształcie gruszki, odwracając uwagę od bioder i podkreślając talię, dekolt i szyję. Suknie ślubne w tym fasonie wydłużają sylwetkę i w połączeniu z butami na obcasie dodadzą pannie młodej kilka centymetrów wzrostu.

Suknia balowa

Suknia balowa to dokładnie to, co kojarzy się ze ślubną księżniczką. Obcisła góra, często w postaci gorsetu bez ramiączek, a do tego bufiasta, pełna objętości spódnica. Można je kupić w wielu wydaniach, często unowocześnionych np. tutaj https://www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne

Chociaż jest to bardzo popularna sylwetka i łatwo można znaleźć gotowe suknie balowe, zwykle wymagają one wielu poprawek krawieckich, aby były dobrze dopasowane do ciała. Po kilku sesjach przymiarek, suknie balowe mogą wyglądać niesamowicie na każdej sylwetce i na pewno sprawią, że panna młoda w dniu ślubu poczuje się jak królowa.

Styl empire

Suknie ślubne w stylu empire bywają też nazywane józefinkami. To sukienki z wysokim stanem, odcięte pod biustem, często z ozdobną tasiemką w tym miejscu. Spódnica jest długa i dopasowana. Ten fason jest idealny dla panien młodych, które chcą skupić całą uwagę na szyi i dekolcie. Idealna dla figury typu jabłko lub prostokąt.

Przeważnie są szyte z lejących, lekkich materiałów. Dzięki temu jest to bardzo wygodny fason, bez usztywnionego gorsetu krępującego ruchy.

Syrenka

Fason typu syrenka, to spektakularna suknia, która otula krągłości i rozszerza się od kolan w dół. Ten bardzo dopasowany fason idealnie podkreśla całą sylwetkę.

Będzie świetnym wyborem dla pań o figurze klepsydry. Proporcje biustu, talii i bioder są w tym fasonie mocno wyeksponowane.