Badanie nasienia w Gyncentrum

Badanie nasienia w Gyncentrum

O męskiej niepłodności lub o problemach z zapłodnieniem nie mówi się zbyt często. Mężczyźni nie chcą przyjąć do wiadomości, że mają problem, a z ich męskością jest coś nie tak. Warto jednak poddać się badaniom i zawalczyć o marzenia.

Badanie nasienia — czym jest?

Spermiogram lub seminogram, bo tak określane jest to badanie, to metoda pozwalająca zbadać męską płodność. Wyniki badania nasienia pozwalają określić zdolności rozrodcze mężczyzny. Dzięki odpowiednim metodom można także określić przyczynę problemów z płodnością.

Wyróżnia się dwa badania płodności: podstawowe oraz kompletne.

W przypadku pierwszej metody nasienie poddawane jest komputerowej analizie. Obraz z mikroskopu jest rejestrowany kamerą, przetwarzany i poddawany cyfrowej analizie. Dzięki temu oceniane są parametry nasienia, takie jak: liczba plemników, ruchliwość plemników, odczyn pH i wiele innych. Kompletne badanie nasienia pozwala określić dodatkowe parametry ejakulatu: morfologię plemników i ich żywotność.

Badanie nasienia — jak wygląda pobranie materiału?

Przed planowanym badaniem przez kilka dni należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Pozwala to określić faktyczny stan parametrów nasienia.W umówionym terminie pacjent stawia się do placówki Gyncentrum, gdzie w specjalnie przygotowanym pokoju musi oddać nasienie do badania. Odbywa się to w wyniku stosunku płciowego z partnerką, wtedy nasienie oddawane jest do specjalnej prezerwatywy. Można także oddać nasienie w wyniku masturbacji do specjalnego pojemnika.

Próbki przekazywane są do laboratorium, gdzie wykonywana jest specjalistyczna analiza.

Badanie nasienia — gdzie je wykonać?

Gyncentrum posiada kilka placówek, gdzie można wykonać badanie, mieszczą się one w Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Częstochowie.Cena badania jest uzależniona, od jakiej tego analizy chcemy dokonać. Aby poznać szczegóły warto skontaktować się z kliniką Gyncentrum telefonicznie lub zajrzeć na stronę internetową, gdzie zamieszczono wszystkie informacje na ten temat – https://gyncentrum.pl/diagnostyka-nieplodnosci/badanie-nasienia/.