Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego działania, a także przebiegu zabiegu wykorzystującego laser tego typu.

Działanie lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny to urządzenie, którego światło wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez wodę znajdującą się w komórkach. Podczas tego działania pobudzane są procesy naprawcze, czego efektem jest tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Mają one dość duży wpływ na stan skóry oraz jej wygląd. Zwiększona ilość kolagenu w skórze sprawia, że staje się ona bardziej nawilżona oraz elastyczna. W skuteczny sposób może to zahamować pierwsze oznaki starzenia się skóry. Proces regeneracji skóry przebiega niezwykle sprawnie, ponieważ nie wszystkie jej elementy są uszkadzane.

Przebieg zabiegu laserem frakcyjnym

Na samym początku zabiegu laserem frakcyjnym na skórę nakładany jest specjalny krem o działaniu przeciwbólowym. Dzięki temu podczas zabiegu klient może odczuwać komfort i nie doświadcza bólu. Następnie odpowiednio oczyszczoną oraz odkażoną skórę poddaje się działaniu promieni lasera, które wnikają w jej wnętrze. Podczas zabiegu skóra powinna być dodatkowo schładzana, na przykład poprzez korzystanie z chłodzenia nadmuchowego lub kontaktowego. Po zabiegu skóra może być podrażniona i czerwona. Może pojawić się na niej również niewielki obrzęk.

Przeznaczenie zabiegu laserem frakcyjnym

Zabiegi laserem frakcyjnym będą odpowiednie dla różnych grup wiekowych. W wieku od dwudziestu pięciu lat wzwyż zaleca się wykonanie jednego, delikatnego zabiegu. Osobom starszym niż trzydzieści pięć lat poleca się natomiast wykonanie dwóch zabiegów, które będą nieco silniejsze. Po czterdziestym piątym roku życia zalecane jest wykonanie serii trzech zabiegów. Z większą ilością informacji na ten temat można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://shar-pol.pl/zabieg/.