Głowice ceramiczne do baterii – gdzie kupić i jak dopasować?

Co to jest głowica ceramiczna do baterii? Głowica do baterii to element, którego nie może zabraknąć w żadnej baterii łazienkowej. Jest ona odpowiedzialna za mieszczanie wody. W związku z tym często nazywana jest wkładem mieszającym.

Głowica ceramiczna baterii – co to takiego?

Każda głowica ceramiczna reguluje strumień wody, dzieli go oraz miesza zimną wodę z ciepła. Ponadto posiada coś takiego jak uszczelki do głowicy ceramicznej, które zapewniają szczelność armaturze. Urządzenie to znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności i bez niej umycie rąk mogłoby być znacznie problematyczne. Odpowiednia dystrybucja wody jest również ważna pod prysznicem. W związku z tym na rynku dostępna jest także głowica do baterii prysznicowej, która jest równie ważna jak ta do kranu umywalkowego.

Jak wybrać i dopasować odpowiednią głowicę?

Przyjęło się, że głowice ceramiczne są lepsze od tych uszczelkowych. Zawdzięcza się to ich trwałości i mniejszej podatności na uszkodzenia. Idealnym przykładem jest głowica ceramiczna do baterii Deante, która posiada wysoką trwałość i jest produktem wartym polecenia. Podobnie głowica do baterii Kludi, która jest równie często kupowaną głowicą. Warto wybrać ceramiczne głowice do baterii łazienkowych, ponieważ są one gładkie, przez co nie osadza się na nich kamień. A to często się zdarza w przypadku modeli uszczelkowych.

Kran cieknie spod głowicy – co robić?

Nie ma nic bardziej denerwującego od tego, jak kran cieknie spod głowicy. Co należy wtedy zrobić? Gdy głowica ceramiczna cieknie, to w pierwszej kolejności musimy ustalić z jakiego powodu, co jest tego przyczyną? Najczęściej problem ten jest związany ze szczelnością połączeń ruchomych, a to zapewniają uszczelki. Wymiana głowicy w baterii prysznicowej nie jest trudna, ale jednak trzeba wiedzieć, jak odpowiednio dokonać naprawy, aby uniknąć kolejnych przykrych niespodzianek. Po zlokalizowaniu przeciekania wymieniamy uszczelkę, ale najpierw zakręcamy dopływ wody i spuszczamy jej resztki z instalacji.

Gdzie kupić głowicę do baterii retro i zwykłych

W sklepach z armaturą łazienkową aż roi się od dostępnej ilości głowic. Niemniej jednak nie w każdym sklepie dostępna jest głowica ceramiczna do baterii retro. Te można kupić tylko w najlepszych sklepach. Podobnie jak głowica do baterii Deante, która jest dostępna tylko w renomowanych punktach sprzedaży. Produkty pochodzące od tego producenta są godne uwagi i nie ma problemu z ich dostępnością.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że głowica do baterii retro czy głowica ceramiczna 35 mm, a tym bardziej Kludi głowica ceramiczna 35 mm to produkty wysokiej jakości, które leżą na półkach sklepowych wśród równych sobie marek. O czym warto pamiętać podczas zakupu? Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Nowa głowica musi mieć ten sam rozmiar, jaki miała stara. Podobnie jak uszczelka powinna być tego samego wymiaru, co poprzednia. Jeśli nie wiemy, jaki dokładnie model wybrać, poprośmy o pomoc doradcę.