Na czym polega makijaż permanentny brwi? Jaka jest jego cena?

Wykonywanie makijażu codziennego jest zazwyczaj czasochłonne. Wiadomo, od podkładu do szminki upływa dosyć dużo czasu, natomiast ktoś wpadł, żeby ten proces nieco skrócić. Tak powstają makijaże permanentne. Mimo że nie wszystko jeszcze można poddać trwałej stylizacji i wiele kosmetyków z twarzy musi być regularnie usuwanych, aby nie zaszkodzić zdrowiu, to już makijaż brwi należy do tych operacji, które można utrwalać. Osoby zainteresowane takimi poradnikami kosmetycznymi jak http://www.wizjatv.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/ doda bardzo szybko do wniosku, że wiele stylizacji na ciele można uczynić znacznie trwalszymi bez szkody dla ciała. Tak też jest z makijażem permanentnym brwi. Artykuł ten opisze powstawanie makijażu permanentnego, jego zalety i ewentualne wady, poza tym poda ramy jego cen i korzyści.

Jak wykonać makijaż permanentny brwi?

Jeśli chodzi o trwały makijaż brwi, to mamy dwie zasadnicze metody jego wykonania. Pierwszą z nich jest metoda piórkowa, która polega na wtłoczeniu za pomocą cienkiej igły tuszu pod skórę brwi. Jako że metoda ta przypomina nanoszenie tatuażu, można mieć pewność, że jej trwałość będzie podobna. Dzięki temu można z brwiami zrobić niemal wszystko. Można podkreślić zarys brwi za pomocą tuszu wtłaczanego pod skórę, nadać brwiom określonego kształtu i zarysować ich granice. Poza tym możliwe jest oczywiście uzupełnienie brwi dzięki ich dorysowaniu imitującego naturalne brwi. Inną równie efektywną metodą jest metoda pudrowa. Tutaj podobnie jak w metodzie piórkowej następuje wtłoczenie pod skórę, ale nie tuszu, a barwnika, czyli pigmentu. Pigmentacją można oczywiście nieco rozjaśnić, przyciemnić i stworzyć na brwiach efekt trójwymiarowy i dokładnie taki, jaki prezentują kobiety na pokazach mody. Można oczywiście skorzystać z mieszanej metody złożonej z dwóch wspomnianych i zachowującej pozytywne cechy ich obu.

Jakie korzyści niesie ze sobą makijaż permanentny?

Makijaż permanentny w Poznaniu z pewnością jest korzystny dla kobiety, a to dlatego, że jego trwałość została znacznie wydłużona. Przyjmuje się, że zabieg wykonany metodą piórkowa ma okres trwałości około roku. Jest to okres, kiedy ma on początkowy wygląd i intensywność koloru brwi, a dopiero po tym czasie zaczyna stopniowo zanikać, aby po okresie około trzech lat zupełnie zaniknąć. Makijaż pudrowy jest podobnie trwały. Możliwa jest jego korekta, używając dodatkowej dawki pigmentu.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny brwi nie należy do tanich. Jego ceny, jeśli chodzi o metodę piórkową, zaczynają się od 500 złotych i pną się w górę w zależności od sposobu skomplikowania, natomiast makijaż pudrowy jest nieco tańszy i za zabieg trzeba zapłacić około 400 złotych plus za ewentualne modyfikacje w pigmentacji około 200 złotych. Warto odwiedzić kilka salonów kosmetycznych, gdyż ceny mogą się nieznacznie różnić, ale unikać należy tych salonów, których ceny są znacząco niskie, gdyż takie samo może być również wykonanie.