Wakacje nad morzem, a dziecko się nudzi? Kilka pomysłów na wspólne aktywności

Wreszcie urlop, a wraz z nim – wypoczynek! Prawda? Prawda, jednak tylko wtedy, kiedy nie jesteście akurat na wakacjach z dziećmi. To wspaniałe doświadczenie, ale każdy rodzic przyzna, że często także bardzo stresujące. A co dopiero, jeśli właśnie zawitaliście nad morze, a dzieci już zaczęły się nudzić? Oto kilka pomysłów, by odzyskały zainteresowanie otoczeniem.

Wyprawa w poszukiwaniu bursztynu

Bursztyn to niemal polskie złoto – mówi o nim setki legend, bajek i opowieści. Nawet maluch, który jeszcze przed chwilą wydawał się kręcić nosem na wszystkich i wszystko, posłucha z ciekawością, jeśli opowiecie mu o bursztynie. A czy można wymyślić lepsze Atrakcje dla dzieci nad morzem niż poszukiwanie prawdziwych skarbów?

Nie czekaj – następnego ranka pójdźcie wszyscy na plażę. Przechadzając się blisko linii brzegu, uważnie przyglądajcie się wodorostom i wszystkiemu innemu, co wyrzuciły fale. Uważajcie jednak, by nie robić tego, gdy morze jest wzburzone albo zapowiadany jest sztorm. Natomiast czas po sztormie to najlepszy moment, by znaleźć choćby maleńki fragment bursztynu. Ale nawet jeśli go tam nie będzie, to i tak jedna z ciekawszych atrakcji dla dzieci nad morzem!

Podróż kolejką wąskotorową

To się nazywa kolej – coś zupełnie innego niż zwykły pociąg! Dzieciaki będą zachwycone – i dziewczynki, i chłopcy – a rodzice odpoczną, patrząc na zachwycające widoki za oknem. Nadbałtycka kolej wąskotorowa kursuje w gminie Rewal. Zanim się tam wybierzecie, sprawdźcie jednak dokładnie godziny odjazdu i możliwość kupienia biletu.

A jeśli jesteście nad Bałtykiem w lipcu albo sierpniu, dodatkowe atrakcje dla dzieci nad morzem już na was czekają. Możecie wówczas wybrać się w podróż kolejką retro, która pozwoli maluchom poczuć się, jakby przeniosły się w czasie!

Ośrodek wczasowy z atrakcjami dla dzieci

Wyjeżdżając z najmłodszymi nad Bałtyk, możecie także wybrać zakwaterowanie, które nastawione jest na potrzeby rodzin z dziećmi. To prawdziwe wybawienie, jeśli wasze maluchy czasami nie wiedzą, czym się zająć, a wy chcielibyście odpocząć.

Warto pomyśleć zawczasu o tego typu hotelu albo ośrodku. Znajdziecie tam najczęściej zjeżdżalnie, piaskownice, ogród zabaw, baseny z kulkami i tradycyjne, a do tego niezliczone zabawki. Nuda nie będzie miała szans!