Glamping, czyli sposób na odpoczynek na łonie natury

Z każdym rokiem przybywa miłośników i zwolenników wypoczynku na łonie natury. Nie każdy jednak lubi spędzać czas i nocować w namiocie, w nie do końca korzystnych warunkach. Rozwiązanie tego problemu jest proste. Glamping, bo taka jest nazwa nowego sposobu wypoczynku na łonie natury, umożliwia połączenie zalet campingu i wygód przebywania w domku czy bungalowie.

Co to jest glamping?

Glamping to słowo, którym można opisać jakby camping o podwyższonym standardzie. Nazwa powstała po połączeniu dwóch słów z języka angielskiego takich jak glamour i camping. Miejsca, gdzie można uprawiać glamping, gwarantują wyższy komfort wypoczynku w połączeniu z funkcjonalnością domku wypoczynkowego w wysokim standardzie.

Obiekt glampingowy oferuje najczęściej wygodne łóżko, umeblowanie, ogrzewanie oraz wannę. Miejsca i obiekty znajdują się w miejscach nietypowych i intrygujących Są położone raczej z dala od głównych miejscówek turystycznych. Mogą mieć różne kształty i formy. Szeroka oferta glampingu w Polsce pozwoli na wybór najlepszej dla nas opcji tej formy wypoczynku. Obiektami, które świetnie spełniają założenia tej formy turystyki, są: namioty sferyczne, jurty, namioty oraz nietuzinkowe domki położone nad wodą, na wodzie, w górach lub lasach.

Gdzie uprawiać glamping w Polsce?

Polska i jej wspaniała przyroda gwarantują wyśmienite warunki do uprawiania glampingu. Jest wiele miejsc, często schowanych, nieraz niedostępnych, które stanowią idealną lokalizację na obiekt turystyczny. Jeziora, które są otoczone lasami, ośnieżone lasy, tereny górskie i podgórskie są w odległości kilkuset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania.

Te piękne okoliczności przyrody dają niesamowity komfort odpoczynku, który możemy realizować jednocześnie z dala od popularnych i zatłoczonych miejsc turystycznych. Według opinii ludzi uprawiających Glamping w Polsce świetnym pomysłem na pierwszy tego rodzaju wyjazd będą Mazury, z dużą ilością jezior z pięknymi zatoczkami i plażami. Niemniej atrakcyjne będą także Bory Tucholskie na Pomorzu.