Laserowe zamykanie naczynek – korzyści z zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek – korzyści z zabiegu

Nowoczesne rozwiązania i coraz bardziej nowoczesne urządzenia sprawiają, że klienci obecnie mają coraz szerszy dostęp do wielu korzystnie wpływających zabiegów, takich jak laserowe zamykanie naczynek. Pozwalają one dbać o dobry wygląd cery, a jednocześnie pomagają w przypadku wielu problemów skórnych.

Dla kogo Laserowe zamykanie naczynek

Zabiegi laserowego zamykania naczynek mogą być wykonywane w bardzo wielu sytuacjach. Przede wszystkim polecane są dla osób, u których widoczne są popękane naczynka. Możliwości wykorzystania laserów przy takich zabiegach uzależnione są między innymi od tego, jak duże są naczynka. W przypadku niektórych bowiem zabieg może nie dać spodziewanych rezultatów. Wielu lekarzy poleca korzystanie z tego zabiegu osobom borykającym się z problemem trądziku czy rumienia.

Przygotowania do zabiegu i przebieg

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego zamykania naczynek konieczne jest przeprowadzenie obszernego wywiadu. Istotne jest bowiem określenie, czy dana osoba niema przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do najważniejszych elementów, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie zalicza się na przykład schorzenia związane z krzepliwością krwi czy przyjmowanie wielu leków. Zabieg nie może być również przeprowadzany u kobiet w ciąży czy karmiących piersią oraz u osób cierpiących na padaczkę. Bardzo ważne jest również dokładne określenie fototypu cery, od tego bowiem uzależnione jest dobranie odpowiedniej mocy lasera w czasie przeprowadzania zabiegu. Sam przebieg nie jest bolesny, może jednak wywoływać dyskomfort w postaci uczucia pieczenia czy ciepła w momencie oddziaływania lasera na skórę.

Czego spodziewać się po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie czy nawet lekki obrzęk obszaru, na którym zabieg był przeprowadzany. Aby jak najszybciej dojść do równowagi, należy bezpośrednio po zabiegu unikać zbyt dużego wysiłku fizycznego. Ponadto nie można stosować pewnych kosmetyków, tutaj zazwyczaj powinno się indywidualnie spytać o takie ograniczenia osób wykonujących zabieg. Należy także unikać zbyt silnego działania promieni słonecznych, nie powinno się również korzystać z solarium.