Najpopularniejsze technologie produkcji palet z tworzywa sztucznego

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (12) .jpg

W dzisiejszych czasach można wyróżnić kilka metod produkcji palet i beczek plastikowych. Każdy z producentów wybiera metodę, która przyniesie mu jak największe zyski. Jak łatwo się domyślić każda z wybranych technologii produkcji ma oczywiście swoje plusy i minusy. Jeżeli w niedalekiej przyszłości zamieszamy produkować palety z tworzywa sztucznego, to warto zapoznać się z poszczególnymi metodami produkcji.

W jaki sposób powstają palety plastikowe?

Jedną z najpopularniejszych metod produkcji jest oczywiście formowanie wtryskowe. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii producenci są w stanie zaoferować swoim klientom Palety z tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach użytkowych. Największym atutem formowania wtryskowego jest wysoka wydajność produkcji.

Sama produkcja odbywa się poprzez wykorzystanie przetworzonej żywicy. Jedynym minusem opisywanej technologii jest tak naprawdę dość wysoka cena. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że palety z tworzywa sztucznego produkcja opłacalna jest tylko przy dużych zamówieniach (powyżej 50 000 palet).

Formowanie pianki strukturalnej – co trzeba wiedzieć?

Strukturalne formowanie piankowe to jedna z najnowszych metod produkcji palet z tworzywa sztucznego. Opisywana metoda jest o wiele tańsza niż formowanie wtryskowe, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Pianka strukturalna zaprojektowana jest oczywiście pod niskim ciśnieniem. Dużym atutem produkcji jest również to, że palety są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nawet przy bardzo dużej sile uderzenia nie ma ryzyka złamania palet. Warto wspomnieć również, że producent beczek plastikowych korzysta właśnie z tej technologii produkcji.

Termoformowanie o A do Z

Opisując najpopularniejsze metody produkcji palet z tworzywa sztucznego warto wspomnieć również o termoformowaniu. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla mniejszych firm.

W trakcie produkcji palet arkusz z tworzywa sztucznego podgrzewa się do wysokich temperatur, dzięki czemu przechodzi on w postać płynną. Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie płynnego plastiku do specjalnych form. Opisywana technologia jest najlepszym wyborem dla producentów, którzy chcą sprzedawać elastyczne palety plastikowe. Pamiętać należy jedynie o tym, że wyprodukowane w ten sposób palety plastikowe niestety nie nadają się do przenoszenia dużego ciężaru i dużej siły.

Wybrany proces produkcji ma olbrzymi wpływ nie tylko na cenę, ale również na wydajność palet, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad wyborem najlepszej technologii. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na porządne maszyny i wysokiej jakości surowce.