Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban – jaki model wybrać?

Promieniowanie UV jest szkodliwe dla naszego wzroku nie tylko latem, ale zawsze wtedy, gdy zza chmur wyłania się słońce. A tego nie brakuje również jesienią, zimą czy wiosną. Chcąc ochronić oczy przed ich działaniem, warto sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban. Dlaczego produkty tej marki cieszą się taką popularnością? Który model będzie odpowiedni dla Ciebie? Podpowiadamy!

Ray-Ban to marka specjalizująca się w produkcji okularów przeciwsłonecznych, ale również korekcyjnych. Została założona w 1937 roku przez firmę Bausch & Lomb i obecnie jest największą marką okularów na świecie. W 1999 roku sprzedano ją firmie Luxottica Group za ponad miliard dolarów, ale wysoki standard produkcji, popularność na całym świecie i nietuzinkowe modele sprawiły, że po dziś dzień produkty tej marki uznawane są za kultowe.

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban – skąd ich popularność?

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban cieszą się popularnością w niemal każdym kraju – wśród kobiet, mężczyzn i dzieci. Wszystko za sprawą modnych, nieprzeciętnych projektów oprawek, ale też wysokiej jakości szkieł. Okulary mają bowiem nie tylko świetnie wyglądać na właścicielu, ale też być jak najbardziej funkcjonalne. W przypadku przeciwsłonecznych propozycji, mają chronić oczy przed promieniowaniem UV, sprawiać, że słońce nie będzie nas raziło, a patrzenie przez nie zagwarantuje optymalny komfort.

Na popularność okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban ogromny wpływ ma też fakt, że sięgają po nie gwiazdy showbiznesu. Zakładali je Bob Dylan, Audrey Hepburn, Michael Jackson, a dziś noszą takie osobistości jak Tom Cruise, Sarah Jessica Parker czy Jennifer Aniston. Również w polskim świecie celebrytów cieszą się popularnością – mogliśmy zobaczyć w nich Małgorzatę Rozenek, Martę Wierzbicką czy Annę Muchę.

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban – najpopularniejsze modele

Moda jest naprawdę przewrotna i to, co kilka sezonów temu uznawane było za absolutny trend, dziś jest nie do przyjęcia. Bywa również tak w kwestii okularów przeciwsłonecznych, jednak absolutnie nie dotyczy to kultowych modeli marki Ray-Ban. Są takie propozycje, które od kilkudziesięciu lat są na topie i właściwie każdy, kto je założy, wygląda w nich świetnie. Oto najpopularniejsze modele okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban!

  • Ray-Ban Aviator – model, który potrafi odmienić każdą stylizację. Kochany przez kobiety i przez mężczyzn. Okulary te mają charakterystyczną formę, która przypomina nieco kroplę wody, zwężającą się ku zewnętrznej, dolnej części okularów.
  • Ray-Ban Wayfarer – to model, który początkowo dedykowany był mężczyznom. Z czasem jednak coraz chętniej sięgały po niego kobiety, co w konsekwencji spowodowało powstanie mniejszych i bardziej kobiecych fasonów. To klasyka, która pasuje każdemu. Wystarczy dobrać kolor szkieł i oprawek do swoich preferencji, aby wyglądać w nich zjawiskowo.
  • Ray-Ban Clubmaster – swoim wyglądem zbliżone są do okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban Wayfarer, jednak nieco delikatniejsze i silniej nawiązujące do estetyki vintage. Dolna część oprawek została zastąpiona złocistym wykończeniem lub zupełnie zlikwidowana, przez co okulary nadają lekkości i wysmuklają twarz.

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Są to modne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne propozycje, które charakteryzują się wysoką jakością. Wybierz jeden z kultowych modeli lub znajdź inny model okularów Ray-Ban, w którym będziesz wyglądać zjawiskowo!