Triki makijażowe, które przydadzą się każdej kobiecie

Każda kobieta, która dopiero zaczyna swoją przygodę z makijażem lub też nie czuje się pewnie, kiedy go wykonuje, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wykonanie dobrze wyglądającego makijażu nie jest łatwą sztuką. Istnieje kilka prostych trików, które malowanie stanie się prostsze, szybsze i przyjemniejsze.

Triki na lepszy makijaż oczu

  • Nakładaj cień na linię rzęs, jeśli chcesz, aby twój eyeliner dał neutralny, delikatny efekt. Cienie do powiek możesz nanieść cienkim pędzelkiem zaraz nad linią rzęs. Tak utworzona kreska, jeśli delikatnie ją rozetrzesz, da subtelny i miękki efekt.
  • Jak otworzyć optycznie oczy, aby wydawały się większe? Użyj jasnych cieni do powiek wzdłuż linii rzęs oraz w kącikach oczu. Świetnie sprawdzi się tu biały lub srebrny cień, który sprawi wrażenie, że jesteś wyspana i promienna!
  • Skończył ci się tusz do rzęs, a bez makijażu oczu wyglądasz niewyraźnie? Narysuj na wewnętrznej stronie górnej powieki kreskę za pomocą czarnej kredki. Oczy będą wyglądały na większe, a ty stworzysz iluzję gęstych rzęs bez pomocy maskary.
  • Sposobem na długie i gęste rzęsy jest nie tylko dobra maskara, ale również to, jak jej użyjemy. Sposób aplikacji okazuje się tu bardzo istotny. Pamiętaj, aby tuszu nakładać więcej jedynie u nasady rzęs – jeśli dołożysz go więcej na końcach, da to komiczny efekt odnóż pajęczych.
  • Wiedziałaś, że przy wykonywaniu makijażu może ci się przydać łyżka? Nie dość, że świetnie nadaje się do podkręcania rzęs, to jeszcze można za jej pomocą zapobiegać powstawaniu odbić tuszu na powiekach. Wystarczy podczas malowania rzęs przyłożyć łyżkę do górnej powieki.

Inne triki makijażowe

  • Ciekawym sposobem na bielszy wygląd zębów jest dobieranie kolorów szminek w chłodnej tonacji. Może to być „barbie pink”, zimna czerwień, fuksja czy wiśnia.
  • Jeśli nie posiadamy specjalnej bazy pod cienie do powiek, a chcemy, aby cienie utrzymały się długo w dobrym stanie, możemy użyć kremowego korektora, który stosujemy pod oczy. Ważne jest tylko to, aby nie był antybakteryjny.
  • Można optycznie powiększyć usta dzięki rozświetleniu tak zwanego łuku kupidyna, który znajduje się tuż nad ustami. Świetnie sprawdzi się też konturówka, która będzie idealnie dopasowana kolorem do pomadki, a linia korygująca delikatnie wykroczy poza granicę ust.
  • Przy problemie ze świecącą się twarzą dobrze jest sięgnąć po puder ryżowy. Dobrze jest mieć taki puder zawsze w torebce, a w razie potrzeby delikatnie wklepywać kosmetyk w skórę. Przedłużymy tak trwałość swojego makijażu, poprawimy matowienie skóry oraz zmniejszymy widoczność porów.
  • Najbardziej naturalnym sposobem na wykonanie demakijażu jest użycie do tego celu oleju kokosowego. Nawilży on skórę, zadba o rzęsy oraz brwi, a co najważniejsze – poradzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem.