Utrecht – dojazd z Polski i najlepsze atrakcje

łukasz - sindbad - sindbad (9).jpg

Każdy miłośnik miejskich wycieczek powinien wybrać się do Utrecht w Holandii. To czwarte pod względem wielkości miasto tego kraju pełne jest atrakcji dla turystów. Podróż nie jest skomplikowana – dojeżdżający do centrum Utrecht bus codziennie przywozi tam turystów z Polski. Jednocześnie zabiera tych, którzy pełni pozytywnych wrażeń wracają do kraju.

Czy podróż do Utrecht busem jest bezpieczna?

Przewoźnik, który świadczy usługi przewozowe do Utrecht busami, posiada niezbędne licencje umożliwiające transport osób. Kierowcy są wykwalifikowani i często od wielu lat podróżują na tej samej dobrze sobie znanej trasie.

Jadący do Utrecht bus zatrzymuje się kilkukrotnie na trasie. Przejazd trwa około 18 godzin z centralnej Polski. Nieco krócej z regionów położonych bliżej zachodniej granicy.

Busy są nowoczesne i mają bogate wyposażenie. W każdym z nich podróżni mogą korzystać z bezpłatnego WiFi. Przy fotelach znajdują się gniazdka do ładowania telefonów i komputerów.

Jak duży bagaż można zabrać do busa?

Każdy przewoźnik podaje w regulaminie, z jakim bagażem bez dodatkowej opłaty można pojechać do Utrecht busem. W praktyce zwykle jest to walizka o wadze do 40 kg.

Jeśli ktoś musi zabrać większy bagaż, musi za niego dodatkowo zapłacić. Podobnie jest w przypadku przewożenia niestandardowych gabarytowo przedmiotów, np. rowerów.

Pasażerowie mogą mieć także bagaż podręczny, który musi mieścić się w schowku nad siedzeniami. Nie powinno się trzymać dodatkowego bagażu na podłodze.

Ile dni warto spędzić w Utrecht?

W Utrecht warto wybrać się w rejs po kanałach, które rozciągają się przez całe miasto. Poza tym sporo atrakcji znajdą tu też miłośnicy muzeów. Najbardziej popularne z nich to muzeum Speelklock, w którym dostępne są różne instrumenty muzyczne.

To miasto pełne klimatycznych katedr i kościołów. Wystarczy wspomnieć katedrę św. Marcina z XV wieku, która, choć nie jest w doskonałym stanie, prezentuje podstawowe założenia architektury neogotyckiej.

W mieście warto spędzić 3-4 dni, by poczuć jego klimat. Liczne restauracje, smaczne jedzenie i przyjaźni ludzie sprawiają, że każdy turysta czuje się tutaj dobrze.