Wózek dla dziecka – jaki wybrać?

Narodziny dziecka są niezwykłym wydarzeniem. Wiąże się ono z koniecznością wcześniejszego przygotowania się do powiększenia rodziny. Wybieramy podstawowe elementy wyprawki: łóżeczko, nosidełko, fotelik samochodowy czy ubrania. Najczęściej jednym z pierwszych zakupów jest także także wózek. Wybór właściwego wózka nie jest sprawą prostą i oczywistą. Sklepy kuszą ogromną ilością ofert, które zachęcają do zakupu konkretnego modelu. Musimy jednak przemyśleć dokładnie, który wózek będzie dla nas i naszego dziecka najodpowiedniejszy.

Waga piórkowa

Bardzo istotną cechą, która decyduje o wyborze wózka, jest jego waga. Należy decydować się na modele, które są lekkie, niewielkich rozmiarów i wygodne. Musimy pamiętać, iż za kilka miesięcy w wózku znajdzie się kolejne kilka kilogramów, a po schodach jednej osobie trudno będzie unieść ciężki wózek z dzieckiem. Dlatego też modele wykonane z odpowiednich, lekkich materiałów powinny nas zainteresować w pierwszej kolejności.

Ważny jest także rozmiar wózka. Musi być na tyle kompaktowy, aby bez trudu można było przejechać przez drzwi, a także schować go do bagażnika samochodu. Dzięki inwestycji w dopasowane do naszych potrzeb rozwiązania, które pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe, zyskamy wózek przede wszystkim funkcjonalny.

Wózek wielofunkcyjny

Wybierając odpowiedni wózek, warto mieć na względzie jego przydatność w różnych sytuacjach. Kiedyś kupowaliśmy osobno wózek spacerowy, nosidełko, fotelik samochodowy. Dziś można nabyć modele, które łączą w sobie wszystkie te cechy. Pożyczki pozabankowe będą rozwiązaniem dla osób, które chcą zdecydować się na opcje z wyższej półki, łączące w sobie wiele funkcji.

Wózek dziecięcy, który będzie jednocześnie nosidełkiem i fotelikiem do samochodu to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim miejsca. Wybierając się z dzieckiem na krótki wypad za miasto, nie będziemy musieli zabierać kilku przedmiotów. Odpięta od wózka gondola spełni bowiem rolę fotelika, który umieścimy w samochodzie, a także nosidełka pozwalającego bezpiecznie przenieść dziecko.

Certyfikowane produkty

Wybierając wózek dla dziecka, powinniśmy także pamiętać, aby był on certyfikowany i posiadał odpowiednie atesty. Dzięki temu mamy pewność, iż spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Warto także korzystać z propozycji markowych, które zapewniają nie tylko wysoką funkcjonalność produktu, ale także długą gwarancję i serwis.

Wózki, szczególnie te, które mają pełnić również funkcję fotelika samochodowego, powinny posiadać atesty obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Musimy pamiętać, iż certyfikaty wydawane np. w Stanach Zjednoczonych nie zawsze respektowane są w Europie. Warto zapłacić w Polsce nieco więcej, ale posiadać produkt, który dopuszczony jest do stosowania w kraju. Pożyczki pozabankowe pomogą sfinansować zakup markowego wózka.

Wyboru wózka dla dziecka powinniśmy dokonać znacznie wcześniej, zanim pociecha przyjdzie na świat. Pozwala to na selekcję odpowiedniego modelu, który spełni nasze wymagania. Często trzeba czekać na sprowadzenie konkretnego produktu, dlatego też czas jest istotny. Warto także pamiętać, aby wózek był wielofunkcyjny i posiadał stosowne certyfikaty, które gwarantują jego bezpieczne użytkowanie.