Kisteny – czy warto je zakupić?

schoellerallibert.com - schoel kisteny (1) .jpg

Odpowiednie zapakowanie przewożonego towaru jest gwarantem, że dotrze on do miejsca docelowego bez żadnych poważniejszych uszkodzeń i defektów. Często przez przedsiębiorców wybierane są plastikowe kisteny. Czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Czym są kisteny?

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym kisteny tak w ogóle są. Jak się okazuje, są to po prostu duże plastikowe skrzynie, które mają wymiar palety.Do czego one służą? Jest to forma zabezpieczenia przewożonych towarów, dzięki której są one bardzo dobrze chronione przed uszkodzeniem. Jest to unowocześniona wersja używanych dotychczas drewnianych skrzyń.

Najważniejsze zalety plastikowych skrzyń

Skoro wiadomo już, czym są kisteny, trzeba się teraz dowiedzieć, jakie są ich najważniejsze zalety. Z jakiego powodu są one tak często wybierane zamiast używanych od dawna modeli drewnianych?Nie da się ukryć, że ich ogromną zaletą jest lekkość. Drewniana skrzynia jest bardzo ciężka, a gdy obciąży się ją dodatkowo towarem, do załadunku niezbędne staje się użycie wózka widłowego. Kisteny są na tyle lekkie, że mogą być ładowane ręcznie.Oczywiście niższa waga wpływa pozytywnie także na znaczne obniżenie zużycia paliwa przez samochód transportowy. Sprawia to, że przewoźnik jest w stanie znacznie zminimalizować swoje koszty stałe.Na koniec jeszcze dowiedzieć się trzeba, że takie skrzynki plastikowe są bardzo uniwersalne. Transportować w nich można właściwie każdy rodzaj ładunku, czyli np. mięsa, owoce, warzywa, a nawet towary sypkie, czyli mąkę lub ziarna. Możliwości w tym zakresie są naprawdę ogromne. A z racji tego, że skrzynki nie przechodzą zapachem, kolorem czy też smakiem ładunku, po szybkim czyszczeniu można je ponownie wykorzystywać. Nie ma tu potrzeby stosowania silnych chemikaliów do czyszczenia lub też ograniczenie danej skrzynki do jednego tylko typu ładunku.

Czy kisteny są ekologiczne?

Wiele osób rozważając zakupienie takiego rodzaju skrzynek, ma wątpliwości, czy na pewno są one ekologiczne. W końcu tak wiele się ostatnimi czasy mówi o tym, że plastik jest szkodliwy dla środowiska. Czy zatem plastikowe kisteny to dobry wybór?Jak się okazuje, kisteny są o wiele ekologiczniejsze niż skrzynie drewniane. Wszystko dzięki temu, że są one bardzo trwałe. Skrzynia drewniana do naprawy lub wyrzucenia nadaje się już po niespełna pół roku używania. W przypadku modelu plastikowego bez większych problemów można go używać wiele lat.