Dieta z niską kalorycznością

Szczupła sylwetka i atrakcyjny wygląd to marzenie każdej kobiety. Niestety w telewizji i w mediach społecznościowych obserwujemy trend bycia szczupłym często aż za bardzo. Dbanie o swój wygląd jest bardzo ważne lecz ważniejsze jest zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto czuć się atrakcyjnie i pięknie w swoim ciele.

Najskuteczniejsza dieta o niskiej kaloryczności

Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi mniej kalorii niż jest mu potrzebnych to z pewnością szybko zrzucimy zbędne kilogramy. Ważne jest jednak by dieta była zbilansowana i dostosowana do naszych potrzeb. Dieta niskokaloryczna opierająca się na zdrowych produktach będzie odpowiednia na redukcji.

Główne założenia diety o niskiej kaloryczności to spożywanie 5 małych posiłków. W jadłospisie osoby na diecie powinno się znaleźć chude mięso np. drób, warzywa oraz nabiał. Ważne jest również nawodnienie organizmu. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów w naszym organizmie.

Smacznie i zdrowo

Utrata kilogramów jest możliwa i przyjemna gdy lubimy to co jemy. Jeśli zamierzamy się zmuszać do posiłków, których nie lubimy, to organizm zacznie się buntować i w końcu zaprzestaniemy stosowania diety. Efekt jo-jo murowany i kolejna nieudana próba zrzucenia kilogramów za nami.

Smaczne, zdrowie i zbilansowane posiłki w diecie niskokalorycznej to podstawa sukcesu. By efekty były trwałe, każdą dietę należy przeprowadzić wsłuchując się w swój organizm. Niedobory witamin lub innych mikroskładników mogą skutkować np. wypadaniem włosów.

Ile kcal zawiera dieta niskokaloryczna?

Dietetycy rozpisujący diety pacjentom zalecają spożywanie od 1000 do 1500 kcal na dzień. Wiele zależy od stopnia nadwagi lub otyłości u pacjenta. Ponadto ważny jest cel i stan zdrowia pacjenta. Więcej kalorii powinien zjeść pacjent wykonujący pracę fizyczną. Dieta nie jest zalecana kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym piersią.

Dostosowanie ilości kalorii jest bardzo istotne. Jeśli od razu źle obliczymy wymagane i niezbędne kalorie to zwiększamy szansę na przerwanie diety. Dieta niskokaloryczna jest bardzo skuteczną metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów lecz tylko jeśli jest dobrze dobrana. Warto zasięgnąć pomocy u lekarza specjalisty.