Śruby zamkowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Co powoduje, że akcesoria z tej konkretnej kategorii są rok po roku kalendarzowym coraz częściej wybierane? Jakie mają najważniejsze właściwości? Gdzie są wykorzystywane w praktyce? Jeśli interesują Was te zagadnienia, to zapraszamy do poniższego artykułu.

Jakie normy powinny spełniać?

Kupując elementy złączne – chodzi nie tylko o śruby zamkowe – warto decydować się na akcesoria, które spełniają normy. Ustanowione na przykład przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną lub Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Chcemy od razu podkreślić, że na terenie naszego kraju są natomiast stosowane Polskie Normy. Są one oznaczone skrótem PN. Jak to jest w przypadku tego typu śrub zamkowych? Dobrej jakości produkty z tej kategorii spełniają normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Pamiętajcie, aby decydować się jedynie na takie akcesoria, a wtedy będziecie zadowoleni z zakupu oraz późniejszego zastosowania.

Elementy z łbem grzybkowym z podsadzeniem posiadają metryczny rodzaj gwintu i występują w trzech różnych klasach własności (4.6, 4.8 i 8.8). Czym jeszcze się odznaczają? Okazuje się, że tutaj są stosowane rozmaite komponenty do produkcji takich elementów złącznych. To stal węglowa, mosiądz, stal kwasoodporna A4, a także stal nierdzewna A2 (INOX). Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem korozji. Oczywiście, można zdecydować się na brak jakiejkolwiek powłoki dodatkowej. Statystyki pokazują jednak, że bardzo mało osób wybiera takie rozwiązanie. Bardziej popularne są śruby zamkowe z ocynkiem galwanicznym, ocynkiem ogniowym itp. W niektórych sytuacjach stosuje się również proces zwany oksydowaniem.

Dużo opcji pod kątem zastosowania

Warto zauważyć, że tego typu elementy złączne posiadają generalnie różne zakresy pracy. Są one natomiast zależne od rodzaju zastosowanego materiału. Bez wątpienia dobrze jest zatem sprawdzać tego typu parametry przed podejmowaniem ostatecznych decyzji. Gdzie mogą być zastosowane śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem? Na przykład w aspekcie połączeń konstrukcji drewnianych albo takich, które są bardzo mocno narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. To jednak w obrębie tego tematu nie wszystko. Okazuje się, że śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem wykorzystywane są także do skręcania elementów ogrodzeniowych. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę ławki oraz płoty. Są generalnie kupowane zatem nie tylko przez zawodowców, ale także przez przydomowych majsterkowiczów. Takie elementy
złączne można wybrać na stronie internetowej stalmut.pl

Dowiedz się więcej na normydin.pl