Dlaczego warto zobaczyć dworzec autobusowy we Wrocławiu

Dlaczego warto zobaczyć dworzec autobusowy we Wrocławiu

Dworzec autobusowy we Wrocławiu to projekt, o którym od kilku lat jest głośno. Jego twórcy podkreślają, że jest on jednym z bardziej nowoczesnych i funkcjonalnych dworców autobusowych w naszej części Europy. Co powinniśmy wiedzieć o wrocławskim dworcu autobusowym? Dlaczego będąc we Wrocławiu warto go odwiedzić?

Dworzec autobusowy Wrocław – co go wyróżnia?

Wrocławski dworzec autobusowy wyróżnia się nowoczesnym designem, a także niespotykaną w polskich warunkach funkcjonalnością. Jest on przyjazny dla pasażerów, gdyż jego powierzchnia przekracza 7 tysięcy metrów kwadratowych (nawet w przypadku dużego ruchu nie powinniśmy mieć problemów z poruszaniem się po dworcu). Dworzec jest przystosowany do przyjmowania nawet ponad 5 milionów pasażerów rocznie.

Na dworcu znajdują się trzy stanowiska przyjazdowe, aż jedenaście stanowisk odjazdowych i jedno stanowisko zapasowe. Do autobusu możemy dostać się windą lub zjechać schodami ruchomymi (warto zdawać sobie sprawę, ż są one zabezpieczone specjalnymi słupkami – z tego względu nie ma mowy, żeby wjechać na nie wózkiem dziecięcym). Jeżeli jesteśmy we Wrocławiu przejazdem, chcemy obejrzeć miasto lub zrobić zakupy w nowoczesnej galerii handlowej – na poziomie -1 znajdziemy skrzynki bagażowe, w których możemy zostawić swoje rzeczy.

Do jakich miejscowości można dojechać z dworca we Wrocławiu?

Dworzec we Wrocławiu jest świetnie skomunikowany z licznymi miastami w kraju i poza nim (łatwo stąd dojechać do stolic największych europejskich miast). Z tego względu można tu spotkać wielu obcokrajowców.

Autobusy przyjeżdżają bardzo punktualnie, dlatego podróżni mogą zaplanować swoją podróż co do godziny.

W którym miejscu we Wrocławiu zlokalizowany jest dworzec autobusowy?

Wrocławski dworzec autobusowy znajduje się obok dworca PKP. Przejście z jednego na drugi nie powinno zająć nam więcej niż trzy minuty.

Do dworca można się dostać na dwa sposoby – zjechać na sam dół galerii handlowej Wroclavia lub skorzystać z wejścia znajdującego się na ulicy Suchej.