O czym pamiętać podczas wyboru deszczownicy do prysznica?

O czym pamiętać podczas wyboru deszczownicy do prysznica?

Odprężająca kąpiel jest prawdziwym wybawieniem po ciężkim dniu. Deszczownica do kabiny prysznicowej to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób pragnących zapewnić sobie maksymalny komfort. Dzięki niej strumień wody jest rozpraszany, dzięki czemu łagodnie opada na głowę i ciało. Wybór odpowiedniego osprzętu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Rodzaj deszczownicy prysznicowej

Pierwszym krokiem jest określenie osobistych potrzeb i wymagań. Natynkowa Deszczownica do kabiny cieszy się największym zainteresowaniem. Jest ona bezproblemowa w montażu, dzięki czemu wiele osób decyduje się na samodzielny montaż. Plusem jest również nieograniczony dostęp do podzespołów instalacji. W dowolnym momencie można dokonać ich wymiany, jeśli doszło do awarii.

Podtynkowa deszczownica do kabiny dedykowana jest tym, którzy dużą wagę przywiązują do designu. Osprzęt jest ukryty pod ścianą, a tym samym niewidoczny. Takie rozwiązanie ma jednak pewne minusy. Przede wszystkim zamontowanie podzespołów trwa dłużej. Konieczne jest wykonanie otworu w ścianie, co bardzo często wiąże się z remontem łazienki. Wszelkie usterki również są kłopotliwe, ponieważ wymagają otworzenia zabudowanej powierzchni.

Rozmiar deszczownicy do prysznica

Deszczownica do kabiny dobierana jest w sposób indywidualny. Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki rozmiar będzie odpowiedni. W przypadku konstrukcji walk-in (pozbawionych brodzika) zwykle mamy do dyspozycji sporo przestrzeni. W takim przypadku świetnie sprawdza się osprzęt o średnicy 40, a nawet 50 cm. Nie trzeba obawiać się rozprzestrzeniania wody w pomieszczeniu. Nieco inaczej jest w przypadku częściowo otwartych ścian.

W przypadku klasycznej kabiny prysznicowej rozsądniej jest postawić na deszczownicę o średnicy nieprzekraczającej 30 cm. Wszystko po to, by zapobiec rozchlapywaniu się wody poza obszar kąpieli. Priorytetem jest utrzymanie wysokiego poziomu ergonomii. Wszechobecna wilgoć nie tylko stwarza ryzyko poślizgnięcia się, ale również negatywnie oddziałuje na meble, sanitariaty i pozostałe wyposażenie łazienki.