Jak zaaranżować ogród zimowy w stylu skandynawskim?

Ostatnio sporo czytacie na temat stylu skandynawskiego? Nie ukrywacie, że ta opcja – od samego początku – bardzo Wam przypadła do gustu? Chcecie urządzić ogród zimowy właśnie biorąc pod uwagę tego typu aranżację? Co zrobić, aby tak się właśnie stało? Oto krótki przewodnik.

Czym cechuje się styl skandynawski?

Na początek warto wymienić kilka najbardziej istotnych cech tej konkretnej aranżacji. To między innymi jasna kolorystyka. W stylu skandynawskim dominują stonowane, neutralne kolory. Przede wszystkim chodzi nam o takie barwy, jak biel, beż, ewentualnie odcienie szarości (aczkolwiek wyłącznie jasne). Jakie materiały są tutaj najbardziej pożądane? To przede wszystkim drewno. Można stosować również elementy wykonane przy użyciu kamienia. Styl skandynawski to nie tylko elegancja, ale również prostota oraz funkcjonalność. W końcu tutaj wygoda jest na pierwszym miejscu. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Mają bowiem świadomość, że zagwarantują sobie nie tylko odpowiednie walory estetyczne, lecz również poczucie komfortu. Nie zapominajcie również o dodatkach. Mają one za zadanie dopełnić surową kolorystykę oraz podkreślić cały styl skandynawski.

Jakie pergole ogrodowe wybrać?

Macie zamiar przystąpić do działania? Musicie na pewno znać wszystkie najważniejsze zasady dotyczące stylu skandynawskiego. Co dalej? Dobrym wyborem będą na pewno pergole ogrodowe. Istotnym aspektem jest fakt, że lakierowanie proszkowe może odbywać się na dowolny kolor RAL. Na skutek tego będziecie mogli perfekcyjnie dobrać barwy do tej aranżacji. Nie wiecie, czym charakteryzują się dobrej jakości pergole ogrodowe? To między innymi wyjątkowo solidna konstrukcja. Fachowcy zastosowali tutaj wyłącznie wysokiej jakości komponenty. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o takie czynniki atmosferyczne, jak śnieg, deszcz, wiatr, których przecież w okresie zimowym jak najbardziej nie brakuje.

Specjaliści tak wszystko skonstruowali, aby nie było możliwe na przykład wyrwanie zamontowanych elementów. Decydujcie się na pergole ogrodowe, które będą pochodziły jedynie od dobrego producenta. Muszą być również idealnie dopasowane do danego ogrodu. Dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykonują takie akcesoria na indywidualne zamówienie. Wtedy nie będzie bowiem takiej sytuacji, że pergole będą albo za małe, albo za duże itp. Ważnym aspektem jest również materiał. Starajcie się dobierać takie komponenty, które będą ściśle związane ze stylem skandynawskim.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów z firmy SURMA – https://www.systemysurma.pl/ogrod-zimowy/