Nowoczesne suknie ślubne – na jaki odcień postawić?

Nowoczesne suknie ślubne – na jaki odcień postawić?

Wybranie eleganckiej sukni ślubnej wbrew pozorom jest bardzo trudnym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby umiejętnie dopasować odcień sukni bezpośrednio do swojej karnacji.

Na jaki kolor postawić?

Jak wspomniano we wstępie najlepiej postawić na taki kolor sukni ślubnej, który umiejętnie podkreśli karnację kobiety. Jeżeli nie zwrócimy uwagi na odcień, to niestety przyszła panna młoda będzie blado wyglądać na zdjęciach.

Jak powszechnie wiadomo, w tradycji mody ślubnej królują oczywiście białe Suknie ślubne. Wynika to głównie z tego, że biel jest symbolem czystości i niewinności. Warto wspomnieć także o tym, że coraz większą popularność zdobywają suknie w innych kolorach. Godny uwagi jest między innymi pastelowy róż, błękit albo fiolet. Dla młodszych kobiet ciekawą propozycją mogą okazać się również zielone suknie ślubne albo złote. Jest to idealny wybór dla odważnych kobiet, które chcą zwrócić na siebie uwagę.

Jaki odcień jest godny uwagi?

Wszystkie białe suknie ślubne na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Pamiętać należy jednak o tym, że jest to tylko złudzenie ponieważ do wyboru jest wiele ciekawych odcieni. W dzisiejszych czasach projektanci sukien ślubnych najczęściej wybierają takie odcienie jak np.: ecru, szampańska biel czy też kość słoniowa. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają diamentowe suknie ślubne, dzięki którym można stworzyć naprawdę niesamowite kreacje.

Kobiety o cerze alabastrowej w pierwszej kolejności powinny rozejrzeć się za znacznie cieplejszymi odcieniami bieli. Jest to zdecydowanie najlepsza oferta dla blondynek i brunetek. Najbardziej uniwersalnym odcieniem jest ponadczasowe ecru. Barwa ta najlepiej prezentuje się na tle bardzo jasnej i ciemnej cery. Po sukienki w odcieniu ecru powinny sięgnąć szczupłe kobiety. Panie o ciemnej karnacji powinny z kolei skupić się na delikatnym odcieniu błękitu, który w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.