Kołdra sensoryczna – ogólna charakterystyka

Kołdra sensoryczna – ogólna charakterystyka

Popularność kołder sensorycznych wyraźnie wzrosła w przeciągu ostatniego roku. Nagle zaczęto mówić głośniej o ich właściwościach i pozytywnym wpływie na jakość snu i jakość ogólnej nocnej regeneracji. Sensoryczne mogą być kołdry 160×200, ale też i dużo większe. W czym jednak są one lepsze od „zwyczajnych” kołder i czym się od nich różnią?

Dla kogo kołdra sensoryczna?

Kołdra sensoryczna szczególnie dobrze sprawdza się u osób zestresowanych, przemęczonych i przepracowanych, ale też i tych chorujących na depresję i bezsenność. Na spaniu pod obciążeniem zyskają także ci, którzy mają problemy z obniżoną koncentracją albo spadkiem kreatywności.

Dodatkowe obciążenie zapewnione podczas nocnej regeneracji działa równie terapeutycznie na dzieci. W ich przypadku standardowa kołdra 160×200 może jednak okazać się za duża na typowe łóżko dziecięce, tak więc warto poszukać czegoś o o podobnej długości (200 cm), ale mniejszej szerokości (135 lub 140 cm).

Co daje sen pod kołdrą sensoryczną?

Opinie osób regularnie śpiących pod kołdrami obciążeniowymi wyraźnie wskazują na to, że te kołdry naprawę działają i pomagają odnieść liczne korzyści terapeutyczne, gdy tylko są regularnie używane – najlepiej oczywiście codziennie.

Fajne jest również to, że na te dobre efekty nie trzeba szczególnie długo czekać. Pierwsze korzyści wynikające ze snu pod obciążeniem pojawiają się na ogół już po kilku dniach. Z każdym kolejnym dniem ulegają natomiast intensyfikacji. Osoby, które korzystają z koców sensorycznych od dłuższego czasu, zwykle nie wyobrażają już sobie takiej sytuacji, w której mogłyby przespać całą noc pod „normalną” kołdrą.

Jak zbudowane są kołdry sensoryczne?

Na pierwszy rzut oka sensoryczne kołdry 160×200 w niczym nie różnią się od „zwykłych” kołder o tych samych wymiarach. Wyglądają niemalże tak samo, ale wystarczy spróbować jedną z nich podnieść, aby odczuć, że jej waga będzie zupełnie inna.

Jak można się domyślić po samej nazwie, koc obciążeniowy ma dodatkowe obciążenie. Może ważyć od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Wypełnienie w obciążeniowych kołdrach 160×200 tworzone jest zwykle z materiałów syntetycznych (np. szklanego granulatu), rzadziej z naturalnego pierza bądź tradycyjnego puchu.

Kołdry 160×200 znajdziesz w ofercie Vege Home