PKS Konin a przyszłość?

PKS Konin a przyszłość?

Czasami wydaje się, że niektóre podmioty zajmujące się np. świadczeniem usług transportowych, pozostały mentalnie w tzw. dawnych czasach. Dziś takie zachowanie jest wyznacznikiem braku zrozumienia sytuacji rynkowej. Na szczęście PKS Konin to podmiot, który pod tym względem pozytywnie się odróżnia. Dlaczego?

Tabor, inwestycje i połączenia

Nie można budować firmy transportowej, jeśli wciąż oszczędza się na połączeniach, taborze, albo co gorsza – kierowcach. PKS Konin to podmiot, który skupia się przede wszystkim na rozwoju. Owszem, realizowane przez firmę inwestycje nie zawsze są widowiskowe, ale jednak są.

Zakup nowych autokarów do realizacji połączeń dalekobieżnych, inwestycja w oszczędne busy na liniach przynoszących najmniejsze dochody, a także poszukiwanie nowych, bardziej opłacalnych tras, to tylko niektóre z działań podejmowanych przez ten podmiot gospodarczy.

Komunikacja na wysokim poziomie

Większość firm z szyldem PKS kojarzy się z – mówiąc delikatnie – dość nieprzyjemnymi w obyciu kierowcami. W przypadku PKS w Koninie jest zupełnie inaczej. Pracujący tu kierowcy wyróżniają się bardzo wysokim profesjonalizmem. I to również w kontekście obycia z pasażerami.

Co więcej, samo przedsiębiorstwo komunikuje się z pasażerami w dość nowoczesny sposób, wykorzystując do tego platformy społecznościowe. Dzięki temu mają oni na bieżąco dostęp do aktualizowanych rozkładów jazdy, danych multimedialnych, a także dostęp do czatu z przedstawicielem marki.

Nowe, kreatywne pomysły

Prowadzenie firmy transportowej to także kreatywność. PKS Konin cały czas wdraża nowe pomysły w zakresie obsługi swoich pasażerów. Dużym plusem są różnego rodzaju akcje promocyjne, których celem jest maksymalne obniżenie cen biletów.

Trzeba też pamiętać o tym, że PKS w Koninie realizuje też inne rodzaje usług transportowych. Obsługa dużych imprez to kolejny sposób na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku, a także – czego nie można ukrywać – na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które poprawią sytuację finansową firmy.