Jak dbać o ostrość kuchennych noży?

Zestaw noży to najbardziej podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Powinny być solidne, ostre, wygodne w użyciu. Jednak nawet te najwyższej jakości z czasem mogą ulec zniszczeniu, jeśli nie będą odpowiednio traktowane. Jak dbać o noże, by przez lata dobrze służyły, umożliwiając przygotowanie ulubionych potraw?

Dbanie o noże kuchenne – o czym trzeba pamiętać

Dlaczego noże z czasem się niszczą i tracą ostrość? Przyczyną nie zawsze jest słaba jakość wykonania. Równie często powodem uszkodzeń jest niewłaściwe obchodzenie się z nożami kuchennymi. Jeśli noże mają długo i dobrze służyć, warto zapoznać się z zasadami ich użytkowania. Te zwykle podaje producent, ale wiele z nich jest uniwersalnych. Po pierwsze, noże powinny być myte ręcznie, nie w zmywarce. Po drugie, należy przechowywać je oddzielnie, by nie stępiły się w kontakcie z innymi akcesoriami kuchennymi. Po trzecie, nie należy używać ich na kamiennym blacie, a zawsze pamiętać o użyciu deski kuchennej.

Jak przywrócić nożom ostrość?

Nawet właściwe traktowanie noży kuchennych nie zapobiegnie całkowicie ich stępieniu. Ostrze zużywa się bowiem także podczas krojenia. Jak przywrócić mu jego pierwotne właściwości? Wraz z dobrej klasy nożami kuchennymi warto zakupić specjalną ostrzałkę. W sklepach dostępne są ręczne i elektryczne ostrzałki do noży. To niewielkie, ale bardzo praktyczne urządzenia, które w kilka minut przywracają nożom ostrość. Ostrzałki ręczne powoli odchodzą od lamusa, dzisiaj większość osób decyduje się na te elektryczne. Elektryczna ostrzałka do noży jest bowiem skuteczna, szybka, nie wymaga dużych nakładów siły i czasu.

Elektryczna ostrzałka do noży – jak wybrać i gdzie kupić?

Wybierając elektryczną ostrzałkę do noży, najlepiej postawić na produkt cieszącego się dobrą opinią producenta. To gwarancja, że urządzenie się sprawdzi: będzie solidne, praktyczne, wygodne w użyciu.Gdzie szukać ostrzałek do noży kuchennych? Największy wybór oferują sklepy skupiające się na asortymencie do kuchni. Te działają stacjonarnie, ale i w sieci. Profesjonalną elektryczną ostrzałkę do noży można także kupić w sklepach gastronomicznych.

Elektryczne ostrzałki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.