Kasacja aut – czy to dobre rozwiązanie?

Kasacja aut – czy to dobre rozwiązanie?

Właściciele starych, uszkodzonych samochodów mają nie lada dylemat, gdyż ciężko rozstać im się z ich pojazdami. Niestety za nieużywanie samochodowy trzeba ponosić koszty (np. wykupić polisę ubezpieczeniową). W takiej sytuacji warto oddać samochód na złom. Kasacja pojazdów Kraków to sprawdzone miejsce, w którym szybko i sprawnie można dokonać transakcji.

Stare, zniszczone auto – co z nim zrobić?

Chyba każdy z nas widział nieużywany samochód dostawczy, samochód osobowy, a nawet i niekiedy autobus, który przez lata stał na posesji. Nie warto więc czekać, tylko jak najszybciej pozbyć się takich aut. Kasacja pojazdów Kraków to idealny punkt, do którego przybywają klienci z całej Polski.

Wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę oraz przybyć ze wszystkimi dokumentami samochodu, który chce się oddać do kasacji. Jeżeli klient nie może sam dostarczyć samochodu to może liczyć na pomoc fachowców. Samochody odbierane są z każdego miejsca w Polsce, więc nie trzeba się martwić o to, że nie jest się w stanie dowieźć auta do punktu.

Kasacja pojazdów – formalności od ręki

Zainteresowani oddaniem auta na złom obawiają się formalności i dodatkowych kosztów związanych z kasacją pojazdu. Pracownicy takich punktów dbają o to, by szybko i sprawnie załatwić takie transakcje z klientem. Zdarza się tak, że właściciele nie mają wymaganych dokumentów, polisa wygasła, a stan auta nie jest im znany – w takiej sytuacji nie trzeba się martwić, gdyż fachowcy pomogą w załatwieniu formalności w urzędach tak, by można dokonać legalnej, bezpiecznej transakcji.

Każdy, kto oddaje samochód do kasacji może liczyć na to, iż otrzyma wynagrodzenie (w zależności od tego, jaka jest waga pojazdu). Ponadto, warto wiedzieć, że takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne. Stare samochody rozkładane są na części, które następnie trafiają do klientów. Sprawne samochody jeżeli zostaną przez ekspertów sprawdzone mogą zostać oddane do gruntownej naprawy. Wiele zależy od tego, w jakim stanie technicznym jest pojazd i jaki jest jego wiek.